Zažiarte na vlastnej svadbe so šatami za minimum!
18. 10. 2017 | Gabriela

Zažiarte na vlastnej svadbe so šatami za minimum!

Snívaš o dokonalej svadbe a napriek tomu nechceš minúť majetok na jej realizáciu. Jedným zo spôsobov ako ušetriť, je i možnosť vyhnúť sa svadobným salónom a zaobstarať si svadobné šaty inak. 

1. Kúpa použitých šiat z bazáru

Ešte pred tým, ako prestaneš túto možnosť zvažovať, zamysli sa. A to naozaj dôkladne. Nie všetky svadobné šaty z druhej ruky sú nevkusné, zažltnuté či jednoducho otrasné. Sem-tam môžeš nájsť kúsky, ktoré naozaj stoja za zváženie. Dokonca, ak túžiš po old school kúskoch, nie je nič lepšie, ako ich prostredníctvom takýchto bazárov nájsť. Potom si ich len upravíš podľa vlastného vkusu sama alebo nájdeš šikovnú krajčírku. A originál je opäť na svete. Nevraviac o tom, že takto vytvorené šaty môžeš opäť šikovne predať ďalej. Investícia sa ti môže opäť vrátiť. Navštív weby, ako sú:

 A verím tomu, že by si našla ešte mnoho ďalších internetových portálov, kde svadobné šaty predávajú.

2. Originálne šaty ručnej výroby.

Ak túžiš po jedinečných svadobných šatách a napriek tomu stále v primeranej cenovej kategórii, určite navštív stránku sashe.sk. Svoje diela tam prezentuje množstvo šikovných žien, ktoré ti dokážu na mieru vytvoriť šaty tvojich snov. Vždy pri predávajúcej máš uvedené i recenzie, kontaktné údaje, fotografie výrobkov a pod. Mňa osobne najviac oslovil Atelier de Couture, ktorý ponúka svadobné šaty i od 300 eur s nádhernými folklórnymi motívmi. Myslím, že oslovia i tie z nás, ktoré folklór práve veľmi neobľubujú.

Ak nedôveruješ neznámej osobe skrývajúcej sa za internetom. Oslov známych, kamarátov. Určite poznajú niekoho v okolí, kto sa venuje šitiu šiat a je schopný ti ich na mieru vytvoriť dokonca i z obrázka. 

3. Vyskladaj si svoje šaty z jednotlivých kúskov podľa vlastných preferencií.

Ak si hľadala a zatiaľ ťa neoslovila ani jedna ponuka, vyskladaj si šaty z jednotlivých kúskov sama. Tak ako to napr. urobila moja sestra. Vzhľadom k tomu, že ako mamička na materskej nemala veľa peňazí na svadobné šaty, vyskladala si svoje vysnívané šaty z bieleho body s čipkou za 70 eur a vrstvenej tylovej sukne za 90 eur. Celkovo za 160 eur, čo je skvelé. Doplnila to folklórnym opaskom a šaty boli na svete. Okrem toho, sukňu alebo body môže v budúcnosti využiť do iných outfitov alebo i predať. 

 we_1508333597.jpg

4. Šaty z Alliexpresu!

Asi nemusím písať, že to nepovažujem za najlepší nápad. Osobnú skúsenosť nemám. Hoci som počula, že pár ženám táto kúpa naozaj vyšla. Verím tomu, že je to skôr náhoda ako pravidlo. Len sa tak zamysli. Z akého materiálu a v akom stave tie šaty musia prísť, ak merali dlhú a rôznorodú cestu z Číny na Slovensku? Otázne je totiž či vôbec prídu, či budú rovnaké ako na obrázku, budú nositeľné, či sedia veľkostne i dĺžkou. Nejedna nevesta často následne kontaktuje nejakú krajčírku z dôvodu úpravy šiat. Ak to predsa chcete vyskúšať. Odporúčam objednať si šaty v dostatočnom predstihu, aby ste mali ešte čas nájsť náhradné.

5. Akciové šaty

V svadobných salónoch bývajú pravidelné výpredaje. Skúste sa preto informovať vo svojom okolí, či na ich webových stránkach, či sú v ponuke nejaké svadobné šaty. Hoci boli mnohé z nich pravdepodobne viackrát nosené, niekedy sa dajú nájsť medzi nimi i také, ktoré spadajú do kategórie „vysnívané.“

4. Vysnívate šaty zo salónu. Naozaj stoja za tie peniaze?

Koniec koncov objednať si šaty zo salónu nemusí byť drahé. Najlacnejšie sa pohybujú cca od 300 eur. Samozrejme v závislosti od miest, kde sa salón nachádza. Hoci takto objednané šaty nemôžete ďalej predať, má to i svoje výhody. Šaty sú bez starostí. Upravia vám ich a pripravia na veľký deň D (operú, ožehlia, dozdobia). Okrem toho vopred viete, ako vám šaty sedia, či sa vám strih hodí. Čo je veľmi dôležité pre mnohé nevesty. Ochráni ich to totiž od zbytočného stresu.

5. Kúpa svadobných šiat v Poľsku či na Ukrajine. 

Ak bývaš niekde blízko týchto krajín, kúpa šiat ťa tak vyjde omnoho lacnejšie. Jedna z mojich kamarátok kúpila nádherné šaty za 250 eur.  Ak by si mala záujem, navštív ich facebookovu stránku https://www.facebook.com/oksanka.slemence. Zistíš, či by sa ti niečo z ponuky páčilo. Obchod sa nachádza v dedine s názvom Veľké Slemence, hneď za hranicami so Slovenskom. Auto zaparkuješ na Slovensku a pešo prejdeš cca 70 m do uvedenej dedinky, nakúpiš a ideš domov. Kamarátka rovnako dlhšie sledovala ich facebookovú stránku. Kontaktovala ich iba vtedy, keď chcela vedieť, či budú mať otvorené v čase jej príchodu. Jedna z výhod je i to, že predávajúce dokážu komunikovať po slovensky. Nakoniec prišla v uvedený čas na miesto, šaty si vyskúšala a ihneď zakúpila. Dokonca ak nájdeš šaty svojich snov a nesedia ti, dokážu ti ich na mieru upraviť. Prípadne, ak by si chcela na šatách niečo zmeniť, ušijú ti ich podľa tvojich predstáv. Stačí ti teda iba jedna návšteva salónu a môžeš si šaty odviesť domov. Ak sa rozhodneš pre ušitie šiat, budeš musieť absolvovať dve návštevy salónu.

Dúfam, že ti budú v plánovaní tvojej svadby uvedené informácie užitočné. 

 wed_1508333598.jpg

Ilustračné foto: osobný archív, Pixabay.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autora Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!

Ďalšie články na podobné témy

Telo v plavkách. Čo priláka pohľad mužov?
Letná svadba
Za lepší pocit, za lepšie zdravie, za lepšiu verziu seba!
Ako na strašiaka s názvom strie?
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Ako by mala vyzerať top asistentka?
Poznáte ju? Huda Kattan je kráľovná Instagramu v beauty svete!
Zlaté šperky slávia veľkolepý návrat