Ako je to s telovým peelingom?
19. 8. 2017 | Paťka

Ako je to s telovým peelingom?

Kávový, kamilkový, s vitamínom E, s pivnými kvasnicami atď. Momentálne sa akokeby roztrhlo vrece s telovými peelingmi. Určite ste si tento trend robenia telových peelingov všimli.

Čo je vlastne peeling?

Peeling môžeme nájsť v podobe pasty alebo krému s brúsiacim účinkom. Väčšinou v nich nájdete čiastočky morského piesku či soli, prípadne drvené mandľové škrupiny. Poznáme rôzne druhy peelingov ako mechanický a chemický, peeling na tvár alebo na pleť. Zásadný rozdiel medzi mechanickým a chemickým peelingom je ten, že mechanický len veľmi jemne obrusuje pokožku a odstraňuje odumreté časti pokožky, zatiaľ čo chemický peeling obsahuje ovocné kyseliny, ktoré pokožku nie len vyhladia ale aj do hĺbky zregenerujú. Chemický peeling si však nemôžete urobiť doma.

Peeling na pleť

Peeling na pleť má v kúpeľni skoro každá žena. Peeling na pleť je vhodný najmä pre mastný alebo normálny typ pleti. Suchú a citlivú by mohli veľmi rozdráždiť a spôsobiť začervenanie. Pri používaní pleťového peelingu musíme byť aj tak obzvlášť opatrné a dopriať si ho najviac raz do týždňa.

Nikdy pleť pri peelingovaní príliš nestláčajte. Peelingové čiastočky sa dostanú tam kam majú aj pri jemnom masírovaní.

Nikdy takisto nezabúdajte na záverečnú starostlivosť v podobe kvalitného pleťového hydratačného krému. Keďže póry sú po peelingu otvorené, môžu do nich vojsť rôzne nečistoty, ktoré pleti ublížia. Krém pleť hĺbkovo vyživí a póry budú chránené pred nečistotami.

Ako je to ale s telovým peelingom?

Väčšinou si ženy povedia, že ho nepotrebujú. Komu by sa chcelo natierať si telo ešte aj telovým peelingom? Porovnajme si to s čistením zubov. Zuby si denne čistíme najmä kvôli tomu, aby sa nám v ústach neukladali malé kúsočky potravy a nevznikali tak kazy. Okrem zubnej kefky sa takisto odporúča používať ústnu vodu, zubnú niť, medzizubné kefky atď. aby sme kúsky potravy odstránili čo najdôkladnejšie.

Na naše telo väčšinou používame mydlo alebo sprchový gél, pretože ak by sme sa neumývali, mohli by sme dostať rôzne kožné choroby. Ale takisto ako sa odporúča používať pri čistení zubov ústnu vodu, pri umývaní tela sa odporúča používať telové mlieko alebo peeling. Väčšinou ženy používajú rôzne telové mlieka pre lepšiu pokožku. Ak však po určitej dobe používania nevidia výsledok, vymenia telové mlieko. Chyba nemusí byť v telovom mlieku ale v našej pokožke. Na pokožke máme takisto póry ako na tvári, ktoré môžu byť zanesené nečistotami. Práve cez tie nečistoty sa účinky telového mlieka nemôžu naplno prejaviť. Póry sú zanesené a všetky vitamíny obsiahnuté v telovom mlieku sa nemôžu dostať do pokožky. Tieto nečistoty však nie sú viditeľné voľným okom. Nie je to o zlej hygiene.

 pexels-photo_1503128045.jpg

Telové peelingy sú určené na to, aby z pokožky odstránili i tie najmenšie nečistoty, nevraviac o tom, že pokožka je po ňom krásne jemná a hydratovaná.

Tento druh peelingu je vhodné urobiť si najmä pred letom a po lete.
Pred letom treba pokožke dopriať vitamínovú bombu, aby mohla absorbovať čo najviac vitamínu D zo slnka. 
Po lete, keď je pokožka presýtená vitamínom D aj pieskom z pláže, je potrebné aby sa pripravila na trošku iné, chladnejšie počasie.

Najvhodnejšie sú kávové peelingy, pretože tie pokožku vyhladia, zbavia nečistôt ale ju aj krásne napnú. Takisto vám pomôžu v boji s celulitídou.

Telový peeling nie je len novodobým výstrelkom, ale najmä úžasnou starostlivosťou pre vašu pokožku.

Ilustračné foto: Pexels.com

Ďalšie články od autorky Paťka

Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Krásnej žene záleží len na peniazoch
Kde príroda nepomohla, tam jej pomôžme
Už konečne prestaňme s opakovaním a porovnávaním
Princ si vzal Meghan. Kto si vezme mňa?
Zoznamky (nie)len pre osamelé
Ako si Olívia lásku hľadala
Energická latino žienka alebo zmyselná diva?

Ďalšie články na podobné témy

Pokožka v lete: Takto ju dôkladne pripravíte na teplé dni!
Ako na make-up počas leta?
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?
Nie je more ako more, vyberte si pre vašu dovolenku to ideálne
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nie len v lete?
Jednoduché triky pre krásne vlasy
Krásna pleť v lete i bez make-upu
Nezvyčajné pláže sveta

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.