Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
10. 6. 2019 | Simona

Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?

Nech sme akokoľvek emancipované, samostatné a sebestačné, myšlienky nám občas zaletia k slnkom a emóciami zaliatym romantickým filmom, s odvážnymi, sexi hrdinami, ktorí sa neboja bojovať o lásku, čím dokazujú, že tento silný cit dokáže naozaj aj hory prenášať.

Ale... so slzami v očiach sa nám pohľad zastaví na našom mužovi. Je takí odlišný ako ten z filmu! Možno sa vám aj chce plakať. Kedysi taký býval... kde sú tie časy? Nastáva otázka: ,,Existuje vlastne ten rozprávkový koniec?“ Kde bolo tam bolo a žili šťastne až do smrti. Avšak zazvoní zvonec a rozprávky je koniec. Vitajte v realite!

Uznávajte polarity

Ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Určite už každá z vás počula toto tvrdenie. A, možno sa nám to páči, možno nie, musíme uznať, že je na tom kus pravdy. Frflaním, šomraním a snívaním o tom, aby boli muži inakší nič nenarobíme. Namiesto toho sa radšej sústreďme na spoznávanie a skúmanie týchto rozdielov medzi nami. Buďme zvedavé a nenechajme sa vykoľajiť. Áno, každý muž je iný, no sú určité body, v ktorých sa (takmer) všetci zhodujú. Študujte knihy, napríklad od známeho autora Davida Deidy, v ktorých určite nájdete mnoho odpovedí. Aby ste spoznali mužskú polaritu, musíte samozrejme spoznať aj tú svoju, ženskú. Aká ste? Čo nás ženy spája a čo odlišuje? Otázka, ktorá vedie k ďalšiemu seba – spoznávaniu a rozvoju.

Snažte sa komunikovať

Ďalším kľúčom k spokojnému a naplnenému partnerstvu sa môže stať komunikácia. Akokoľvek ťažké sa to na začiatku môže zdať. Je pravda, že nie všetci muži budú s údivom počúvať o najnovších trendoch, klebetách a iných ,,babských“ veciach. To si nechajte pre svoje kamarátky. Neuškodí, keď si z času na čas urobíte čas len pre seba, pre svoje priateľky a vyrozprávate sa do sýtosti. Po dni, či dvoch preč z domu si budete s partnerom vzácnejší a budete (obaja) chcieť zdieľať svoje zážitky a dojmy. No v tomto bode som mala na mysli trošku inú komunikáciu. Dámy, nebojte sa svojich pocitov a emócií. Keď vás niečo trápi, hnevá, ste z niečoho smutné, naštvané, ale aj keď máte radosť, povedzte o tom svojmu partnerovi. Hovorte s ním o tom, čo sa vám nepáči, čo vás nebaví. Diskutujte. Snažte sa nájsť riešenie. Že to nikam nevedie? To je už iná vec... Niekedy je lepšie odísť z kratšej cesty ako sa zbytočne zamotať v labyrinte, odkiaľ môže byť ťažšie sa dostať.

 pexels-photo-289237_1500273702.jpg

Nezabúdajte na intimitu

Intimita, telesné spojenie s partnerom by malo byť niečo viac ako ,,ten“ akt. Milovanie je dôležité, pravda nemalo by sa brať na ľahkú váhu. Čoraz viac žien si je vedomých samých seba, vedia, čo sa im páči, načúvajú svojim potrebám a svojmu telu. V partnerstve môže po čase nastať zlom, kedy sa partneri o seba menej zaujímajú, už sa toľko netúlia, nemaznajú, milujú sa len raz za čas, niekedy aj raz či dva krát za mesiac ak vôbec. Kde nestala chyba? Nuž... pri každom páre je to individuálne. Sme unavení, uťahaní z práce, z domácnosti, z rýchleho tempa života. Preto je nutné určiť si priority a ak túžite po naplnenom vzťahu, mali by ste pracovanie na ňom brať ako prioritu. Povedzte si, že sa každý druhý večer zídete spolu v spálni a budete sa zhovárať, dotýkať, atď. Vráťte čas a choďte na rande, ženy prekvapte občas svojho partnera a oblečte si tú krásnu čipkovanú spodnú bielizeň, ktorú skrývate v domnienke, že si ju oblečiete, keď príde správny čas. Navštívte spolu partnerské kurzy a semináre. A pokiaľ sa vaše cestu budú rozchádzať... aj o tom je život. Tu to naozaj nie je o tom, že sa zamilujete, zazvoní zvonec a všetci sú na veky šťastní. Kedysi som počula, že vzťah je ako kvetina, ktorá sa musí zalievať, aby rástla.

,,Vzťah je ako kvetina, ktorá sa musí zalievať, aby rástla.“

Robte to isté aj vy. Počúvajte príbehy postarších dvojíc, ktoré sú aj po rokoch šťastné. Pýtajte sa ich, ako to dokázali a inšpirujte sa ich krokmi.

Ilustračné foto: Pexels.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Telo v plavkách. Čo priláka pohľad mužov?
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Štedrý deň môže byť štedrý aj na bozky, hlavne pod imelom
ZOOT opäť v kontajneri!
Ako na vysnívanú postavu? Pomôžu vám s ňou tieto aplikácie
Ako si Olívia lásku hľadala
Už konečne prestaňme s opakovaním a porovnávaním