Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
9. 2. 2020 | Simona

Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy

Víkendy sa proste točia okolo jedla. A ak ide všetko ako má, pôjde o skutočne dobré jedlo. Doprajte si ho s nami tento a hoci aj každý nasledujúci víkend. Ide totiž o riadne zdravé bomby. Stojí to skutočne za to!

V posledných rokoch sa trend zdravého stravovania neuveriteľne rozšíril. Čo je na jednej strane úžasné, ale keď nahliadneme pod pokrývku, dokonalosť sa nemusí zdať až taká dokonalá. Často a to najmä cez sviatky môžeme vnímať výčitky až pocit viny za to, že sme si dali niečo, čo sme nemali.

Zahoďte tieto pocity von oknom. Naučte sa stravovať racionálne a s rozumom. To znamená, keď ste plní, nepokračujte v jedení. A najmä si jedlo VY – CHU – TNÁ – VAJ – TE! Toto pravidlo je pri prejedaní nesmierne dôležité. Áno, dajte si aj koláčik alebo čokoládový cukrík. Ale nezhltnite ho tak, že si ani neuvedomíte ako chutí a už sa nakláňajte za druhým.  Vnímajte, ako sa vám sladkosť rozplýva na jazyku a pomaly kĺže dole hrdlom. Aký je ten koláčik mäkký, ako dokonalo splynuli chute a ingrediencie, ktoré vyčarovali tento zázrak.  A ak predsa len chcete dodržať svoje zásady aj tento rok podľa skúsenosti viem, že najlepšie sa tak darí ráno. Vyskúšajte preto tieto tri jednoduché recepty, ktoré vás zasýtia, dodajú potrebné živiny a sú také dobré, že vám koláčik či iná pochutina ani nezíde na um.

 Chia puding s vlašskými orechmi

Ak vám zvýšili orechy z pečenia toto je skvelý spôsob ako ich využiť! Môžete okrem vlašských použiť aj napríklad makadamové.

Ingrediencie:

Postup: Všetky ingrediencie, okrem orechov zmiešame a necháme zhustnúť. Ak je zmes príliš hustá, prilejeme kokosovým mliekom alebo vodou. V prípade, že je naopak riedka, pridáme semienka. Ozdobíme orechmi a/ alebo bobuľovitým ovocím.

Čokoládovo mätové smoothie

Ingrediencie:

Postup: Všetky ingrediencie dáme do mixéra a mixujeme a mixujeme a mixujeme. A môžeme podávať.

 smoothie-1386738-960-720_1514054432.jpg

Vývar z hovädzích, kuracích kostí

A do tretice ponúkame tip na trošku nezvyčajné raňajky. No verte nám, stojí to za to. Vývar z kvalitných ingrediencií obsahuje mnohé látky, ktoré vám len prospejú. Je tiež vhodný vtedy, keď ráno nemáte chuť na nič veľké. Vyhýbajte sa bujónom, pripravte si vývar radšej doma a dajte ho zamraziť. Takto ho už len vyberiete a môžete si ho užívať kedykoľvek! 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!

Ďalšie články na podobné témy

Sviatočné pečenie
Vianoce vedia byť aj čarovné a plné magických rituálov. Poďme v tento sviatočný čas trochu čarovať.
Sviatkové problémy s pleťou. Čo hrozí a ako s nimi zatočiť?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Novoročné oslavy po španielsky
10 vtipných faktov o Vianociach
Veľká noc: Stalo sa jedlo novým symbolom tohto sviatku?
Úžasný cviklový šalát nielen na chudnutie