Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
9. 2. 2020 | Simona

Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy

Víkendy sa proste točia okolo jedla. A ak ide všetko ako má, pôjde o skutočne dobré jedlo. Doprajte si ho s nami tento a hoci aj každý nasledujúci víkend. Ide totiž o riadne zdravé bomby. Stojí to skutočne za to!

V posledných rokoch sa trend zdravého stravovania neuveriteľne rozšíril. Čo je na jednej strane úžasné, ale keď nahliadneme pod pokrývku, dokonalosť sa nemusí zdať až taká dokonalá. Často a to najmä cez sviatky môžeme vnímať výčitky až pocit viny za to, že sme si dali niečo, čo sme nemali.

Zahoďte tieto pocity von oknom. Naučte sa stravovať racionálne a s rozumom. To znamená, keď ste plní, nepokračujte v jedení. A najmä si jedlo VY – CHU – TNÁ – VAJ – TE! Toto pravidlo je pri prejedaní nesmierne dôležité. Áno, dajte si aj koláčik alebo čokoládový cukrík. Ale nezhltnite ho tak, že si ani neuvedomíte ako chutí a už sa nakláňajte za druhým.  Vnímajte, ako sa vám sladkosť rozplýva na jazyku a pomaly kĺže dole hrdlom. Aký je ten koláčik mäkký, ako dokonalo splynuli chute a ingrediencie, ktoré vyčarovali tento zázrak.  A ak predsa len chcete dodržať svoje zásady aj tento rok podľa skúsenosti viem, že najlepšie sa tak darí ráno. Vyskúšajte preto tieto tri jednoduché recepty, ktoré vás zasýtia, dodajú potrebné živiny a sú také dobré, že vám koláčik či iná pochutina ani nezíde na um.

 Chia puding s vlašskými orechmi

Ak vám zvýšili orechy z pečenia toto je skvelý spôsob ako ich využiť! Môžete okrem vlašských použiť aj napríklad makadamové.

Ingrediencie:

Postup: Všetky ingrediencie, okrem orechov zmiešame a necháme zhustnúť. Ak je zmes príliš hustá, prilejeme kokosovým mliekom alebo vodou. V prípade, že je naopak riedka, pridáme semienka. Ozdobíme orechmi a/ alebo bobuľovitým ovocím.

Čokoládovo mätové smoothie

Ingrediencie:

Postup: Všetky ingrediencie dáme do mixéra a mixujeme a mixujeme a mixujeme. A môžeme podávať.

 smoothie-1386738-960-720_1514054432.jpg

Vývar z hovädzích, kuracích kostí

A do tretice ponúkame tip na trošku nezvyčajné raňajky. No verte nám, stojí to za to. Vývar z kvalitných ingrediencií obsahuje mnohé látky, ktoré vám len prospejú. Je tiež vhodný vtedy, keď ráno nemáte chuť na nič veľké. Vyhýbajte sa bujónom, pripravte si vývar radšej doma a dajte ho zamraziť. Takto ho už len vyberiete a môžete si ho užívať kedykoľvek! 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!

Ďalšie články na podobné témy

Sviatočné pečenie
Úžasný cviklový šalát nielen na chudnutie
Vianoce vedia byť aj čarovné a plné magických rituálov. Poďme v tento sviatočný čas trochu čarovať.
Sviatkové problémy s pleťou. Čo hrozí a ako s nimi zatočiť?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Pozor na novoročné predsavzatia
Novoročné oslavy po španielsky
4 dôvody, prečo je zdravé byť v zime na slnku