Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
12. 12. 2019 | Simona

Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada

Zahoďme na chvíľu dokonalé až idylické predstavy o Vianociach. Verím, že medzi nami existujú aj ženy, ktoré by koniec decembra najradšej vyškrtli z kalendára. Nech už na to majú akýkoľvek dôvod...

Všadeprítomné vianočné koledy, svetielka a dlhé rady v obchodných reťazcoch. Sú toto naozaj pravé Vianoce? Možno aj vy patríte medzi tých, ktorí ,,neuznávajú“ toto šialenstvo a radšej len potichu sedíte v kúte a čakáte, kedy už bude po. Aj vám je ľúto, keď vidíte koše plné odpadkov, ktoré ešte ani nemuseli byť súce na vyhodenie? Alebo tento či už viac rokov trávite Vianoce samy a máte po krk rád a toho ako by ste sa mali správať? Kašlite na to a vytvorte si vlastné pravidlá.

Prijatie

Nádych, výdych. Áno, je to skúška. Pre mňa, povedzte si. Spomeňte si ako ste sa cítili ako malé dieťa počas vianočných sviatkov. Pokiaľ ste doma nemávali pekné sviatky a aj to môže byť dôvodom vašej nechuti, vžite sa do pozície svojich detí. Chcete predsa, aby aspoň ony zažili to, čo sa vám nedostávalo.

Neurazte a neznechuťte druhých

Toto by sa malo stať pravidlom. Ak máte okolo seba ľudí, ktorí sa úprimne tešia a radosť im srší z očí, radšej si zahryznite do jazyka. Po hlúpej poznámke sa vám možno uľaví, ale nie na dlho. Radostný piskot a úsmevy alebo si radšej vyberiete tichú domácnosť?

Kochajte sa drobnosťami

Vychutnajte si vôňu kapustnice, chuť medových rezov, ktoré pravdepodobne pečiete len raz za rok. Šťastie vašej ratolesti. Poobzerajte sa okolo seba. A hoci nemusíte mať rady všetko, vyberte si to niečo, prečo je dôvod tešiť sa.

 sweets-2995158-960-720_1514392740.jpg

Berte veci s nadhľadom a humorom

Spravte si zo seba srandu. O tom, ako nemáte rada Vianoce. Ako že sa správate ako Grinch. Povolí sa tak napätie a pobavíte sa nie len vy, ale aj ostatní. A je to tiež spôsob, aj keď jemnejší ako dať ostatným najavo svoju ,,nechuť“.

Vykašlite sa na všetko

No a v prípade, že Vianoce netrávite s rodinou, môžete si urobiť Vianoce také, aké sa páčia vám. Či ich už budete oslavovať alebo vôbec... neublížite tak nikomu z vášho okolia sarkastickými poznámkami a nebude nutné čakať, kedy bublina napätia praskne a stávkovať o tom, kto sa urazí ako prvý.

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!

Ďalšie články na podobné témy

Vianoce vedia byť aj čarovné a plné magických rituálov. Poďme v tento sviatočný čas trochu čarovať.
Novoročné oslavy po španielsky
Santa Claus vs. Ježiško. Kto nosí darčeky?
Vianoce v Španielsku
Vianočné nákupy na poslednú chvíľu. Ako na to?
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Sviatkové problémy s pleťou. Čo hrozí a ako s nimi zatočiť?