Už konečne prestaňme s opakovaním a porovnávaním
22. 6. 2018 | Paťka

Už konečne prestaňme s opakovaním a porovnávaním

My, ženy, sme už raz také. Stále sa porovnávame s druhými a nikdy nie sme spokojné samé so sebou. Prečo máme stále potrebu porovnávať sa a opakovať po druhých? Prečo chceme vyzerať rovnako ako tá či tá? Naozaj nám to stojí za to, aby sme boli podobné alebo úplne rovnaké ako niekto iný? Veď nie sme žiadne bábiky.

Úprimne, skutočne nie sme žiadne bábiky aj keď si to niektoré o sebe myslia. Sme živé bytosti vyznačujúce sa jedinečnosťou. Jedinečnosť je to, čo nás robí nami. Neustále sa veľmi veľa žien snaží vyzerať ako rôzne modelky, herečky, speváčky a takto by sme mohli pokračovať ešte dlho. Naozaj je opakovanie po druhých to pravé pre nás?

V živote máme obdobia, kedy nie sme so sebou spokojné. Alebo lepšie povedané, máme len jedno veľké obdobie kedy so sebou nie sme spokojné. Je to celý život.

Niektoré sú nespokojné len s maličkosťami, čo je v poriadku. Ale iné sú nespokojné skoro s celým životom. Stále niečo menia, upravujú, čo je síce v poriadku. Ale zrazu je z nich úplne iný človek, ktorého nespoznávajú. Úplne sa oddelia od svojej podstaty. Zo ženy, ktorá bola úplne skvelá sa zrazu napríklad stane žena s otrasným správaním. Premenila sa ale nie najsprávnejším smerom. Všetci ju znenávideli, neradi sa s ňou rozprávajú a ak áno, nie je to už to čo bolo.

No čo, môžeme si za to sami.

Vždy pri premene musíme myslieť na to, či je to tá správna voľba pre nás a či ju budeme schopné akceptovať. Ak ju samé akceptujeme, bude ju akceptovať aj naše okolie. Ak ju však nepríjmeme, naše okolie si veľmi rýchlo všimne, že s nami niečo nie je v poriadku a budú to brať veľmi negatívne.

 portrait-1462944-960-720_1529667951.jpg

Ak sa už chceme niekomu podobať, najskôr sa o ňom dobre informujme. Možno tá modelka, ktorá má super postavu môže byť úplne nepríjemná osobnosť. Keď už chcete byť ako niekto, tak kopírujte od neho len tie dobré vlastnosti. Napríklad tú peknú postavu a zdravý životný štýl. Kľudne môžete zmeniť aj povolanie a stať sa modelkou, ale určite slepo nenapodobňujte aj správanie. Takto budete krásna, zdravá a ešte aj milá osoba. Veď kto by chcel tráviť čas s nonstop ofučanou aj keď síce krásnou kreatúrou? Nikto.

Uvedomme si jedno. Každý jeden človek je úplne iná osobnosť. Aj keby sa dáme preoperovať na úplne dokonalú repliku. Vždy sa snažme ostať sami sebou. Iba našu jedinečnosť nám nemôže nikto vziať.

Zachovajme si svoju jedinečnosť a nesnažme sa byť niekým iným. Ľudia nás majú radi preto, lebo sme aký sme. Kto nie, čo už. Nemôžu nás mať radi všetci. Nerobme si veľkú hlavu z toho, že Anička z vedľajšieho oddelenia nás ohovára alebo Ferko od susedov sa po nás škaredo pozerá.

Ostaňme jedinečné. Iba to nás robí tým, kým naozaj sme.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Kde príroda nepomohla, tam jej pomôžme
Telo v plavkách. Čo priláka pohľad mužov?
Odkedy je parfém parfémom?
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
Za lepší pocit, za lepšie zdravie, za lepšiu verziu seba!
Ako na strašiaka s názvom strie?
Zažiarte na vlastnej svadbe so šatami za minimum!