Ako na vysnívanú postavu? Pomôžu vám s ňou tieto aplikácie
16. 2. 2019 | Gabriela

Ako na vysnívanú postavu? Pomôžu vám s ňou tieto aplikácie

Väčšina z nás si nemôže dovoliť dlhodobé tréningy s osobným trénerom či už v dôsledku peňazí alebo času. Ak sa napriek tomu túžite dostať do formy, nemusíte zúfať. Dá sa to aj jednoduchšie. Potrebujete len telefón a pripojenie k internetu. Bez zbytočného míňania, z pohodlia domova môžete cvičiť kedykoľvek, vytvoriť si osobný cvičebný a stravovací plán.

Novodobé technológie navyše pomáhajú prekonať bežným ľuďom bariéry plynúce z nedostatku vlastnej organizovanosti či prístupu k správnym informáciám. A tak ako tréner, dokážu vás viesť k vybudovaniu užitočných cvičebných návykov.

Navyše nedávna štúdia potvrdila pozitívny efekt používania fitness aplikácií. Tí, čo ich používali boli oveľa viac  športovo aktívni v porovnaní s tými, ktorí tak nerobili.

Problém je však v tom, že v súčasnosti existuje na trhu viac ako 1000 aplikácií na cvičenie. Ako si medzi nimi vybrať tie najlepšie? Jednoduché to nie je. Závisí to samozrejme aj od vašich individuálnych preferencií či potrieb. Ak si stále neviete vybrať, prečítajte si nasledujúce riadky. Niektoré z nich sme preverili za vás.

Ešte pred tým sa však pozrieme na aplikáciu určenú pre zlepšenie stravovania a počítanie primeraného príjmu kalórií. Základom všetkého je totiž hlavne vhodne zvolená a vyvážená strava. A až potom cvičenie.

#1. Kalorické tabuľky

Aplikácia vám vypočíta optimálnu energetickú bilanciu v kalóriách či kilojouloch, ak túžite schudnúť. Na základe vstupných údajov (výška, váha, cvičenie, cieľ chudnutia), určí prekročenie denného kalorického limitu.

Pomocou nej si robíte záznam všetkých jedál prijímaných počas dňa. Kalorické tabuľky používajú denne aktualizovanú databázu potravín predávaných v ČR a SR. Takže si viete presne odsledovať, čo ste jedli a koľko kalórií ste prijali. Lepšie uvidíte, kde v chudnutí robíte chybu. Presne vám rozráta množstvo prijatých bielkovín, tukov, sacharidov a vlákniny.

Jedlá, ktoré ste prijali si zaznamenávate ručne alebo oskenujete čiarový kód (nie vždy to ide). Stáva sa tiež, že niektoré druhy jedla aplikácia nenájde, musíte sa uspokojiť s najbližšou alternatívou.

Fitness Aplikácie

Existujú aplikácie, kde si môžete vytvoriť osobný fitness plán a sledovať svoj vlastný progres. Založené sú na vašich osobných mierach a cieľoch.

Výhodou používania aplikácií je i to, že vaše osobné údaje máte na dosah ruky, ak potrebujete. Stačí byť online. Dokážete si tak lepšie sledovať úbytok kilogramov, aktivitu či smerovanie k dosiahnutiu cieľa. Čo je neuveriteľne motivačné.

#1. Runtastic Running and Fitness

Zadarmo aj platená verzia (9,99$ za mesiac)

Ak obľubujete beh, či inú aktivitu na čerstvom vzduchu, potom je pre vás táto aplikácia ako stvorená. Runtastic sleduje všetky vaše aktivity (okrem behania aj jogging, bicyklovanie, turistiku, lyžovanie alebo chôdzu). Dokáže zaznamenať vzdialenosť, čas, rýchlosť, zmenu terénu (stúpanie, klesanie), množstvo spálených kalórií a ešte omnoho viac.

Vizuálne zobrazí trasu, po ktorej ste buď behali či kráčali. Ak potrebujete povzbudiť, po prvom kilometri sa vám prihovorí hlas kouča (v platenej verzii).

O svoje úspechy sa potom môžete podeliť so svojimi priateľmi či komunitou Runtastic a tak ešte zvýšiť svoju motiváciu. Ak potrebujete hudbu, máte možnosť vybrať si z množstva silných piesní, ktoré vás nabudia.

Samozrejme aplikácia zaznamenáva časovo každodenné aktivity, viete si tak pozrieť svoj vlastný pokrok.

#2FitStar

Fitstar dokáže vytvoriť prispôsobené cvičenia založené na vašej fyzickej úrovni.

Začínate najskôr pár cvičeniami, ktoré spätne ohodnotíte. Podľa toho, či boli príliš ťažké, ľahké alebo akurát. Aplikácia potom informácie premení na ponuku cvičení, ktoré by boli pre vás výzvou. Ako trénera tu nájdete bývalého hráča NHL, Tonyho Gonzalesa, svalnatého trénera plného pozitívnej energie, pre ktorého jednoducho neexistujú výhovorky.

#3 FIT Radio

Ak radi pri cvičení počúvate hudbu a neviete, či nechcete si vytvoriť vlastný mix pre tréning, potom je pre vás FIT Radio tá správna aplikácia. Rádio FIT používa streamovanie hudby. Nájdete tu predovšetkým rôzne DJ-mi tvorené mixy, ktoré sú vhodné pre udržiavanie konzistentného rytmu. Samozrejmosťou je výber hudobného žánra, DJ-a alebo typu cvičenia. Napríklad Spin, Zumba alebo jóga.

 young-woman-2699780-960-720_1521656775.jpg

#4 The Johnson&Johnson Official 7 Minute Workout

Veľmi príjemná aplikácia. Vybrať si môžete dokonca z rôznych intenzít cvičenia. Všetko, čo zvyčajne potrebujete, je stolička a sedem minút. Respektíve 11 minút, ak rátame rozvičku so strečingom.

Aplikácia je skvelá najmä pre ľudí s nedostatkom času a veľkým záujmom o cvičenie. Na svoje si tiež prídu aj začiatočníci či pokročilí.

#5 Map My Fitness

Aplikácia poskytuje rozsiahle pole rôznych športových aktivít a cvičení. Je ich viac ako 600. Spoločnosť Map My Run najskôr vyvinula aplikáciu pre bežcov, neskôr vytvorila podobné aplikácie pre iné rozličné športy (napr. cyklistov). Stačí ak si stiahnete jednu z nich a môžete ju použiť pre takmer všetky aktivity.

Ak sa rozhodnete pre free verziu, nebudú vám sprístupnené niektoré ďalšie vymoženosti (napr. osobný tréningový plán, meranie tepovej frekvencie).

Ako väčšina ďalších podobných aplikácií, aj táto využíva GPS k sledovaniu trasy. Ukáže vám, ako a kde ste sa pohybovali, dĺžku trasy (čas a vzdialenosť), taktiež rytmus, maximálnu rýchlosť a pár ďalších štatistík.

Taktiež sa môžete pripojiť do Map My Fitness komunity a navzájom sa motivovať.

#6 JEFIT

Ak hľadáte zdroj cvičení pre tvarovanie tela a silové tréningy, je pre vás ako stvorená. V ponuke nájdete databázu tisícky cvičení roztriedených podľa častí tela, ktoré chcete formovať. Aplikácia ponúka kompletné a detailné inštrukcie, plánovanie cvičení, sledovanie pokroku, časovače. Môžete si vytvoriť vlastný JEFIT profil.

A to sme ani zdaľeka nevyčerpali ponuky tých najobľúbenejších aplikácií. Ak túžite predsa len po osobnom dohľade, vyskúšajte Fitbit Coach. Ide o akéhosi osobného digitálneho kouča. Kombinovať tréningy s vhodným jedlom ponúka aplikácia 8fit. Lepšie tak dosiahnete svoje ciele v chudnutí.

Neostáva nič iné, len sa pustiť do cvičenia.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Môžeme ochorieť používaním make-upu?
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Nekonečný boj s rozaceou III: Tieto zmeny pomáhajú
Nekonečný boj s rozaceou II: Pomohol laser?
“NIE” zbytočnostiam: takto sa to naučíte!
Materstvo, blogovanie, biznis: Ako to všetko spolu súvisí?

Ďalšie články na podobné témy

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Zdravá a štíhla na plese?
Cvičíte pre radosť... alebo?
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.