Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
24. 5. 2019 | Zuzana

Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?

V poslednej dobe sa osobný rozvoj celkom prirodzene zamotal do verejného života, asi tak, ako keď je jedno leto v móde ružová a druhé červená. Metódy, rady, návody aj postupy. Vieme o tom, registrujeme to, niečo z toho vyskúšame. Veď predsa keď sa to nosí, tak tiež chceme byť trendy. 

No a potom stojíme pred zrkadlom v tej ,,ružovej sukni“ a pýtame sa samých seba: „Prečo to vlastne robím? Veď ja tomu vôbec nerozumiem.“

Pohľad do zrkadla

Veľmi zaujímavá teória hovorí, že druhí ľudia sú našim odrazom. No jasné, niečo na tom bude. Teoreticky sa to dá pochopiť, no horšie je to s praxou. V momente, keď mi niekto nastaví zrkadlo a mne sa ten pohľad nepáči, tak sa tam jednoducho nevidím. Keď sa situácia upokojí, možno aj pripustím, že áno, veď aj ja sa občas chovám ako blázon, aj ja občas kričím a vyhrážam sa, veď hej, chápem, že aj ja som taká ako on.

No akosi mám pocit, že keď kričím ja, tak je to v poriadku, ale keď kričí niekto iný, tak už to tak v poriadku nie je. Tie moje zrkadlá sú asi nejaké zahmlené. Možno by to chcelo venovať im trochu viac pozornosti, možno by to chcelo  pozrieť sa zblízka.

Je možné sa „na seba“ pozerať a nezatvárať pri tom oči ?

No jasné že hej. Chce to pohľad z iného uhla. Takže čo nám zrkadlia ostaní? Chovanie iných ľudí k nám je odrazom nášho vzťahu k sebe samému. Napríklad, keď mám pocit, že ma niekto neberie vážne, že ma ponižuje, že si ma neváži, že so mnou jedná nefér. Znamená to, že ja sa neberiem vážne, neprikladám svojim pocitom dôležitosť, ja ponižujem samú seba, ja so sebou jednám nefér. A vesmír je tak milý, že mi to celú dobu ukazuje a ja to môžem šmahom jedného vlastného rozhodnutia celé zmeniť.

 pexels-photo-987627_1526313140.jpg

Iný príklad,  mám pocit, že ľudia odmietajú moje názory. Ja sama odmietam svoje názory, alebo mám pocit, že ma ostaní iba zneužívajú. Čo mi to vypovedá o svojom vzťahu k sebe? Že ja sa zneužívam. Ako? No napríklad tak, že robím čo nechcem.

Pekne si vypíšte všetky krivdy, čo vám kto robí, kto vám ako ubližuje. Len si pekne posťažujte na papier, máte to dovolené. Možno práve takto lepšie pochopíte to povestné zrkadlo.

Keď si potom položíte otázku: Čo to vypovedá o mojom vzťahu k sebe samej? Dostanete odpoveď a pochopíte, čo musíte zmeniť na svojom vzťahu k sebe. Toto bohužiaľ nikde nekúpite, ani to za vás nikto neurobí. Je to o práci samých so sebou a keď sa naučíte so sebou spolupracovať, tak pochopíte, že jediný človek, ktorý niečo môže zmeniť ste vy sami.

Ilustračné foto: Unsplash.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Prenechajme kontrolu mužom a dovoľme si luxus v podobe pravého ženstva
Diagnóza: Stará dievka
Ku šťastiu stačí málo. Na začiatok je dobré naučiť sa prevziať zodpovednosť za naplnenie vlastných potrieb
Úvod do sveta emocionálnej inteligencie
Ublížiť slovom je viac než jednoduché, dávajme si pozor na to, čo ostatným oznamujeme
Začiatok nového roka bez chorobného odkladania vecí
Nové "ja" v roku 2018. Ako zmeniť svoj život k lepšiemu!