Prenechajme kontrolu mužom a dovoľme si luxus v podobe pravého ženstva
12. 6. 2018 | Zuzana

Prenechajme kontrolu mužom a dovoľme si luxus v podobe pravého ženstva

Hlavne mať všetko neustále pod kontrolou. Vedieť kedy, kde, s kým a držať sa plánu. Beda, ak je niečo inak. Všetko musí byť presne dané, dokonale naplánované a hlavne všetci musia tento dokonalý plán dodržať. Inak je všetko zle a svet sa nám zrúti ako domček z kariet. Strácame pôdu pod nohami, strácame istotu. Poznávate sa?

Hlavne žiadne zmeny

Väčšinou k tomuto majú sklon ženy. Rozmyslieť si, naplánovať, držať sa istoty. Muži majú celkom opačný prístup. Neplánujú a idú do akcie. Zmeny im až taký problém nerobia. Mne sa často stáva, že potrebujem mať plán. Vedieť, čo budeme robiť zajtra, ako bude prebiehať deň.

Tiež je pre mňa dôležité, keď teda už plán je, aj ho dodržať. V prípade, že nemám plán, alebo sa nedodrží, prináša mi to neistotu. Je to nepríjemný pocit. Dobrá správa je, že aj s týmto sa dá pracovať.

Ženy sú ženami, keď sú uvoľnené

Zase tá výchova. No ktorá z nás dôveruje svojmu mužovi natoľko, že sa vzdá kontroly, vzdá sa zadných dvierok a zverí sa do rúk svojho muža? Hmmm. Muži sa potrebujú naučiť byť opäť hrdinami a ženy sa potrebujú naučiť byť ženami. Bez dôvery to nepôjde. No skôr, ako  začneme veriť jeden druhému, musíme sa predovšetkým naučiť veriť sebe samému.

pair-347220-340_1528789033.jpg

Doprajme si ten luxus a nestarajme sa

Prvý krok k ženskej podstate je, že si dovolíme nestarať sa. Nebudeme mužov poučovať ani kontrolovať, na to majú matky a my sme ich partnerky, takže si to nemýľme. Našou úlohou je naučiť sa vyslovovať a formulovať svoje priania. Niečo chcem? Tak to mužovi poviem a dovolím mu nech je môj hrdina. Nech mi moje prianie splní. Oni to milujú a verte mi, že každý chlap chce svojej žene zniesť modré z neba, ale potrebuje jej dôveru.

Druhý krok. Buďme úprimné, hovorme naozaj to, čo chceme a čo si myslíme. Muži nevedia čítať myšlienky.

Tretí krok. Dajme mu dôveru a vzdajme sa kontroly. Uvoľnime sa, doprajme si luxus ženstva. Kontrola patrí mužom, oni nás chránia, oni sa starajú o naše bezpečie a my môžeme v stave uvoľnenia rozvíjať svoju intuíciu, cítenie, rozmaznávať svoje telo, tancovať, spievať, tvoriť, jednoducho byť ženami. V takomto stave, keď prenecháme kontrolu svojmu mužovi a sme v bezpečí, môžu k nám prichádzať inšpiratívne myšlienky a kreatívne nápady.

Ženy vo svojej podstate sú krehké, nežné, zraniteľné a citlivé.

Dovoľme si také byť, lebo iba tak necháme priestor mužom, aby boli mužmi. Iba tak pre nás budú môcť byť hrdinami, budú nás chrániť a my budeme vedieť, že ich bezpečné a silné náručie, je pre nás vždy otvorené.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Podmanivá vôňa santalového dreva

Ďalšie články na podobné témy

Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Diagnóza: Stará dievka
Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Kľúč k šťastnému vzťahu je pochopiť muža a vážiť si ho
Single ženy dnešnej doby
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Ku šťastiu stačí málo. Na začiatok je dobré naučiť sa prevziať zodpovednosť za naplnenie vlastných potrieb

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.