Diagnóza: Stará dievka
26. 7. 2018 | Paťka

Diagnóza: Stará dievka

Poznáte to. Akonáhle ste dlhšie samé prípadne ste samé po určitom veku, všetci vás škatuľkujú ako starú dievku. A ako bonus dostanete ešte nálepku, že ste frigídna, zvláštna, nenormálna, nepríjemná, egoistická, neviete čo chcete atď.

U nás nie je normálne, aby bol niekto sám. Všetci vás ľutujú, snažia sa vám niekoho dohodiť, pomáhajú vám a jediné čo chcete vy je možno kľud. Možno máte strach z toho, čo sa vám udialo v minulosti. Nikto naozaj nevie, prečo ste sama, pokiaľ im to nepoviete. Nie je vašou povinnosťou každému vravieť dôvod prečo ste sama. Staršia generácia je taká, že všetko, čo ,,nie je normálne” považujú za takpovediac choré.

Predstavte si, že kolegyni pri priateľskom rozhovore poviete, že ste sama, pretože vás kedysi dávno priateľ bil alebo vám zneužíval. Jediné čo sa zmení bude ich reakcia. Už nebude vravieť ,,mala by si ísť von a niekoho si nájsť”, ale zmení sa to na ,,nie všetci chlapi sú takí zlí”. A budete opäť tam, kde ste boli len to budú vravieť inak.

Čo koho do toho, že ste sama?

Je to len vaša voľba. Samota nie je taká zlá. Ak máte dobrých priateľov či nejaké hobby, dá sa to zvládnuť. Ak sa tak cítite dobre, mohli by to aj ostatní začať akceptovať. Bohužiaľ, u nás sa nezavďačíte nikomu. Či už niekoho budete mať alebo nie. Len to, že ho nemáte vyvoláva v ostatných pud ohovárania.

A možno len čakáte na toho pravého. Nezabúdajte však na to, že TEN možno ani neexistuje. Pravdepodobne ešte nenastal čas, kedy by ste ho stretli. Internetom sa šíria rôzne citáty od neznámych autorov a jeden znel veľmi pekne.

Ľudia by sa mali zaľúbiť so zavretými očami.

Ak hľadáte toho pravého, možno ste ho už aj stretli. No nepozerali ste sa na jeho duševné hodnoty ale na jeho vzhľad. Zapamätajte si, že vzhľad sa stratí ale jeho správanie ostane a nezmeníte ho ani keby sa postavíte na hlavu.

Koniec koncov, samota nemusí byť až taká zlá. Môžete si robiť čo chcete, kedy chcete a s kým chcete. Ísť kamkoľvek a prísť kedykoľvek.

 photo-1484862149534-102beb3bd0ff_1532589231.jpg

Nesnažte sa uzatvárať vo svojej samote, ale skúste v nej rozkvitnúť. Keďže máte pravdepodobne dostatok času pre seba, začnite chodiť športovať, nájdite si zaujímavé workshopy a prihláste sa na ne, prípadne sa venujte len sebe. Naučte sa nový cudzí jazyk alebo zožeňte si druhú prácu a nebudete mať ani možnosť všimnúť si, že ste sama.

Samota je zlá, ale môže byť aj krásna. Nikto vám nezakazuje nadväzovať nezáväzné kontakty. Nikto vás nenúti, aby ste okamžite musela s niekým chodiť.

Jednoducho ŽITE.

Užívajte si život a vo vašej samote objavíte doslova samú seba. Zistíte, čo na vás platí a možno práve tým, že spoznáte samú seba si nájdete aj niekoho, s kým budete chcieť zdieľať svoje záľuby. Kamarátky vás nemusia tlačiť do niečoho, čo sama nechcete. Raz nastane čas, kedy budete pripravené na vzťah a práve vtedy vám do života vstúpi niekto, kto vyplní vašu samotu. Už nebudete terčom ohovárania. Zbavíte sa diagnózy stará dievka a budete doslova vyliečená láskou.

Ilustračné foto: Pixabay.com, Unsplash.com

Ďalšie články od autorky Paťka

Aký je rozdiel medzi sebeckosťou a cieľavedomosťou?
Šokujúce! Majú ženy radšej svoje najlepšie kamarátky ako ich vlastných manželov?
3 jesenné polievky, ktoré zahrejú telo a pohladia dušu
5 chrípkových zabijakov
Detox organizmu za pár hodín. Dá sa to?
3 zlaté pravidlá pre dokonalú postavu
3 TOP tipy na jesenné výlety
Pozvoľnite z podmienok a partnera si nájdete skoro okamžite

Ďalšie články na podobné témy

Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Prenechajme kontrolu mužom a dovoľme si luxus v podobe pravého ženstva
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Ku šťastiu stačí málo. Na začiatok je dobré naučiť sa prevziať zodpovednosť za naplnenie vlastných potrieb
Úvod do sveta emocionálnej inteligencie
Láska a iné závislosti
Čo robí/nerobí spokojná žena?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.