Nové
30. 1. 2018 | Janka P.

Nové "ja" v roku 2018. Ako zmeniť svoj život k lepšiemu!

Tento rok bude iný, lepší ako tie predchádzajúce. Ani nie preto, že budete robiť veci inak ako doteraz, ale hlavne zmeníte svoj postoj, svoje zmýšľanie. Myšlienky majú obrovskú moc, dokážu váš život obrátiť o 180 stupňov. Vďaka nim môžete byť úspešnejšie, zdravšie a celkovo šťastnejšie. Privítajte rok 2018 s úsmevom na perách. V rukách totiž držíte veľký triumf, len o tom ešte neviete. 

V prvom rade je potrebné prijať rozhodnutie, že chcete nejaké zmeny. Najprv si ujasnite, čo chcete zmeniť či zlepšiť a príp. pomôže, ak si konkrétne špecifikujete a spíšete zoznam cieľov. Mali by ste to naozaj chcieť!

Ako zlepšiť svoj život v troch oblastiach: v práci, vo vzťahoch a v oblasti zdravia:

Práca

Všetko je v hlave. A to sa týka aj pracovnej oblasti. Ak niečo veľmi chcete a svoj potenciál zhmotníte, veľmi tomu veríte a očakávate automaticky úspech. Výsledok? Šanca na skutočný úspech bude niekoľkonásobne vyššia, ako keď budete o tom pochybovať a budete to považovať za stratené. Ak chcete byť v práci úspešná a zarábať dostatok peňazí, podľa vedcov stačí urobiť jeden trik. Napíšte si na papier sto ciest, ako zarobiť peniaze, napr. predávaním nehnuteľností, atď. Keď to dáte dokopy a uvidíte napísané čierne na bielom, zmení to vaše premýšľanie. Zistíte, že peniaze nie sú zlo, ich zarábanie nie je ťažká vec a že to môže byť jednoduché. Z psychologického hľadiska, ak si čokoľvek, čo chcete, napíšete na papier, začnete to automaticky považovať za hotovú vec a dosiahnete to skôr či neskôr. Píšte však len v prítomnom čase. Namiesto „budem úspešná“ napíšte „som úspešná“. Akoby sa tak už stalo. Verte v seba a vo svoje schopnosti! Dôvera v samú seba je nevyhnutnosťou v profesijnom živote.

Častými príčinami neúspechu v práci sú pasivita, nedostatok vôle a neustále porovnávanie sa s inými, úspešnejšími ľuďmi. Vaša vôľa by mala byť silnejšia ako pocit, že neuspejete. Majte pozitívne myšlienky a odhoďte negatívne myšlienky ako „nedokážem to“. Buďte si vedomá svojich kvalít a nebojte sa trocha riskovať.

Vzťahy

Stop zanedbávaniu svojich kamarátov aj milovaných osôb! Tento rok to budete robiť inak. Venujte blízkym svoj čas a naučte sa robiť kompromisy, aby ste sa zladili. Môžete využiť sociálne siete vo svoj prospech. Hoci sa v súčasnej dobe považujú za zabijakov času, môžu vám byť nápomocné v udržiavaní kontaktov s osobami, s ktorými nemáte možnosť sa často stretávať. Vytvorte si aj nové vzťahy, ktoré budú zmysluplné a dokážu váš osobný život obohatiť. Nestrácajte úsmev na tvári, ten vám totiž pomôže pri získavaní nových priateľov a nových známych. Komunikujte a zbližujte sa len s tými osobami, s ktorými si skutočne máte čo povedať, rozumiete si s nimi a dokážu váš život „oživiť“. Nezáleží na počte. Radšej mať troch kamarátov, na ktorých sa môžete spoľahnúť, ako desiatich, ktorí do vášho života nič nepriniesli.

Každá z nás túži po láske. Byť milovaná a rešpektovaná svojím partnerom. Dnešná doba je však iná ako kedysi. Naše babky si v osemnástich vybrali svojho partnera, s ktorým prežili zvyšok svojho života. Súčasné vzťahy sú už komplikovanejšie. Nevera, žiarlivosť, neschopnosť tolerancie a rešpektu.. Vzťahy krachujú, páry sa rozchádzajú. Netreba však hádzať flintu do žita. Na každú z nás sa usmeje šťastie! Verte, že aj na vás.

 pexels-photo-70737_1517341024.jpg

V prvom rade prestaňte žiť v minulosti. Vo svojom živote budete šťastnejšie vtedy, ak nebudete riešiť a neustále sa vracať do minulosti. Vedci sa domnievajú, že ak vás trápia nejaké úzkostlivé stavy alebo depresie, vždy sú spôsobené minulosťou. Nedá sa na ňu zabudnúť, ale nemá zmysel sa na ňu sústrediť. V opačnom prípade vám ujde prítomnosť a okamihy, ktoré práve zažívate. Nič neľutujte, čo sa vám stalo, aj keď to bol rozchod s vaším dlhoročným partnerom, ktorý vás sklamal. Aj negatívna skúsenosť vás posunie ďalej a vďaka nej už máte v hlave jasno, čo chcete a čo nie od ďalšieho vzťahu. A ten, ktorý vie, čo chce a zmieril sa s tým, čo sa mu stalo, má šancu na novú lásku. 

Zdravie

 „Naše telo je skutočne výtvorom našich myšlienok,“ povedal kvantový fyzik a odborník na zásady spolužitia Dr. John Hagelin. A má pravdu. Hoci tomu ťažko uveriť, ľudská myseľ je najdôležitejším faktorom pri liečbe, niekedy dokonca dôležitejším než samotný liek. Keď si pacienti myslia a skutočne veria, že ich tabletka vylieči, dostanú to, v čo veria, a vyliečia sa. Hovorí sa tomu uzdravovanie prostredníctvom mysle, alebo inak povedané placebo. Myšlienky majú skutočne veľkú moc. Ak túžite po pevnom zdraví, myslite na to! Ako povedala Rhonda Byrneová vo svojom bestselleri Tajomstvo, „myslieť na dokonalé zdravie“ je niečo, čo môže každý robiť v súkromí, vo svojom vnútri, bez ohľadu na to, čo sa deje okolo. Ak sa teda u niekoho prejaví telesné ochorenie, dá sa to zvrátiť pomocou „správneho“ myslenia.

Smiech je najlepší liek. Dôkazom je aj Cathy Goodmanová, ktorá bojovala s rakovinou prsníka. Vo svojom srdci verila a bola o tom presvedčená, že je už vyliečená. Každý deň ďakovala za svoje uzdravenie a videla sa tak, akoby rakovina v jej tele nikdy nebola. Často sa smiala a stres úplne vylúčila zo svojho života, keďže je to najhoršie pre osobu, ktorá sa snaží uzdraviť. Od stanovenia diagnózy až po uzdravenie prešli tri mesiace. A to bez ožarovania a chemoterapie! Robte to ako ona.  Samozrejme, že je nutné počúvať svojho lekára a podrobiť sa liečbe, podporte však uzdravenie ešte viac troma silami: silou vďačnosti uzdravovať, silou viery, že dostanete, čo si prajete a silou smiechu a radosti rozpúšťať v tele choroby. Ak sa cítite zle, nehovorte o tom – lebo sa budete cítiť horšie. Uzdravenie sa nedostaví, kým svoju pozornosť nepresuniete z pocitov choroby na pocity  zdravia. Taký je zákon príťažlivosti.

Ilustračné foto: Pexels.com

Janka P.

Ďalšie články od autora Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Začiatok nového roka bez chorobného odkladania vecí
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Môže byť človek úplne voľný ako vták? Áno, ale nesmie sa báť svojich temných stránok
Single ženy dnešnej doby
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Mikropráca, alebo práca z obývačky
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu