Masážou k zdravým, pevným prsiam
23. 5. 2017 | Simona

Masážou k zdravým, pevným prsiam

Milé dámy, určite nejedna z vás túžila po inom tvare svojich pŕs. Či už by ste ich chceli mať väčšie, menšie, plnšie, pevnejšie... Nemusíte ísť kvôli svojej túžbe na plastiku a dávať do svojho tela niečo, čo tam nepatrí a čo nie je vaše. Mnohé ženy to po tomto zákroku ľutovali a to nemôžem zabudnúť nezmieniť riziká s tým spojené.

Ak sa vám hnusí predstava ísť pod nôž, no zároveň vás trápi vzhľad vašich pŕs, neváhajte. Zdvihnite hlavu a pozrite sa na to z inej perspektívy. Ženy, ktoré majú veľké prsia po menších. Bolí ich chrbát, vôbec alebo nekomfortne sa im spí na bruchu, nepáči sa im, keď im muž hľadí viac do výstrihu ako do očí a podobne. A na druhej strane ste tu tie, ktoré túžite po plnšom dekolte, pretože sa chcete cítiť žensky a jednoducho viac dospelo a všeobecne príťažlivejšie. Masáž pŕs vám môže dopomôcť k vášmu cieľu. Vaše prsia tak budú živšie, pevnejšie a pri pravidelnom opakovaní sa objem vášho dekoltu o niečo možno aj zväčší. 

,,Dajte svojim prsiam lásku, vrátia vám ju späť!“

Zmeníte pohľad na svoje telo

Tým, že sa budete každý deň alebo aspoň trikrát za týždeň venovať láskyplnému dotyku v oblasti dekoltu sa na svoje telo začnete pozerať inak. Pokiaľ ste trpeli úzkosťou, prípadne nejakou poruchou príjmu potravy (bulímia, anorexia, prejedanie) je táto technika skvelým spôsobom ako precítiť súcit a vďaku k svojmu telu. Spočiatku to možno nebude jednoduché a prsia vás môžu aj bolieť, no pokiaľ prekonáte tento bod, máte vyhraté. A ako sa hovorí, pokiaľ nevyskúšate, neuvidíte ani výsledky ani pády. Preto vytrvajte a nebojte sa ani emócií. Čo cítite? Ako sa cítite? Chce sa vám plakať, prípadne sa na všetko vykašľať? Alebo sú to pocity vďaky, lásky a potešenia.

,,Keď zmeníte pohľad na svoje prsia, zmeníte pohľad na seba samú ako Ženu.“

Masáž prsníkov

Chcete vyskúšať masáž pŕs? Výborne! Teraz je už len na vás, či sa masáži budete venovať ráno, prv ako vyskočíte z postele a vrhnete sa do úloh a výziev nového dňa, alebo si ju necháte na večer tesne pred spaním. Ako prvé si vyberte olej, ktorý máte najradšej. Môže byť kokosový, avokádový, mandľový, atď. Prípadne si do neho nakvapkajte pár kvapiek voňavého esenciálneho oleja.

1. Niekoľko sekúnd šúchajte dlane o seba. Keď pocítite príjemné teplo priložte dlane najskôr na jeden prsník, potom na druhý. Zavrite oči a vychutnávajte si príjemné teplo, salájúce z vašich rúk.

2. Premiestnite jednu ruku na spodok prsníka, druhú na vrch a pomaly masírujte sprava doprava a späť.

3. Každú ruku umiestnite na jeden prsník a robte pomalé, krúživé pohyby do von. Po pár opakovaniach zmeňte smer.

4. Jemne natriasajte oboma prsníkmi, zhora dole a naopak. Následne zavrite oči a vychutnávajte si pocit živosti, ktorý sa vám rozľahol po hrudi.

Toto je len pár typov techník, no určite prídete aj na tú svoju, ktorá najlepšie vyhovuje práve vám. Rovnako tak aj na internete nájdete niekoľko videí s inštrukciami ako masáž pŕs vykonávať a aké sú jej zdravotné benefity.

A čo vy? Skúsili ste už masáž prsníkov alebo sa ešte len chystáte? Ak áno, ako ste sa počas masáže cítili? Dostavili sa nejaké výsledky, na ktoré ste hrdá? Alebo máte negatívnu skúsenosť? Podeľte sa s nami o vaše postrehy do komentárov alebo do diskusie na Facebooku.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

Ako využiť chvíle počas menštruácie?
Cvičme v rytme zábavy - bungee workout
5 tipov pre zdravé a krásne prsia
Ako začať cvičiť?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Slobodná a šťastná
Cvičíte pre radosť... alebo?
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete