Máte problém s DRUNKOREXIOU?
7. 11. 2017 | Paťka

Máte problém s DRUNKOREXIOU?

V dnešnej urýchlenej dobe, kedy ženy toho musia zvládať viac ako kedysi je ťažké sa tejto chorobe vyhnúť. Nemusí to byť dokonca ani kvôli práci či rodine, ale môže to byť napríklad aj kvôli postave. Prečo ženy začínajú s drunkorexiou?

Čo je drunkorexia?

Ako už názov vám niečo napovedá, pri drunkorexii človek nahrádza bežnú stravu za alkohol. Drunkorexia je zložením dvoch slov a to drunk, čo predstavuje alkoholizmus a rexia, predstavuje anorexiu. Týmto spôsobom si môžete privodiť obe populačné choroby. Drunkorexia postihuje najmä ženy a študentov. Ľudia v domnienke rýchlejšieho opitia sa prestávajú prijímať bežnú potravu a ,,ušetrené kalórie” využívajú na to, aby mohli prijať väčšie množstvo alkoholu.

Mne sa to určite nemôže stať...

Nikdy nehovor nikdy a nikdy nehovor určite. Môže sa to stať každému, kto si prestane dávať na seba pozor. Máte ťažšie obdobie v práci, v rodine, môžete mať dokonca problémy sami so sebou. Večer si dáte pohár vína. Ten vám neuškodí odporúčajú ho dokonca i lekári. Alebo štamprlík niečoho tvrdšieho. Ani to samozrejme neuškodí, dokonca môžete i lepšie zaspať. Ak sa z tohto však stane pravidelná záležitosť a svoje množstvá pohárov budete stupňovať, darmo si budete navrávať, že nie ste alkoholikom. Problém s alkoholom mať nemusíte, avšak váš organizmus si ho pýta.

V jeden, dva večery si nedáte obľúbené vínko a na tretí večer budete pociťovať ,,slinku” na alkohol. Aj keď vôbec nebudete chcieť, budete si ho musieť dať pretože bez neho nezaspíte alebo budete nervózny a premýšľať nad tým, ako si dáte svoje obľúbené vínko, zajtra. A sme opäť pri tom. Na požívané množstvo alkoholu si musíme dávať veľký pozor, pretože veľmi ľahko sa z toho stane závislosť.

Čo s tou anorexiou?

Predstavte si, že ste naozaj unavený z celého dňa. V práci bol veľký ,,frmoľ”, moc ste toho nepojedli a ešte vás aj vytočila suseda odvedľa. Prídete domov, opäť si otvoríte svoje vínko a pomaličky si ho vychutnávate. Od nervov si ani nevšimnete koľko veľa ste toho vypili. Najprv decko, potom dve decká, tri decká, bum polovica fľaše sa minula len tak. Kvôli oťaženým nohám ste už aj lenivá ísť do kuchyne a pripraviť si niečo jesť. Zaspíte.

Ďalší deň sa opakuje tá istá situácia. O týždeň už ani nebudete pociťovať potrebu najesť sa, pretože viete, že alkoholom rýchlejšie zahladíte stopy z uplynulého dňa. Po dvoch týždňoch zrazu zistíte, že zapnete rifle zpred troch rokov. No nie je to úžasné?

Týmito pomalými krokmi si však môžete privolať nebezpečnú chorobu, s ktorou sa neradno zahrávať a to anorexiu. O nebezpečenstvách tejto choroby vám nemusím istotne hovoriť, len vám ich pripomeniem. Strata hmotnosti bude najskôr super, no neskôr vám začnú padať vlasy, ovísať prsia, môžu sa pridružiť problémy so zubami i iné zdravotné problémy. Strata menštruácie je u žien alarmujúca a znamená, že telo naozaj nie je v poriadku.

Dávajte si preto na seba pozor a kontrolujte si váš príjem alkoholu. Snažte sa ho znížiť na minimum a nahraďte ho napríklad prechádzkami po čerstvom vzduchu alebo robením vášho hobby. Určite je to lepšia voľba ako piť alkohol. A taká prechádzka v zime keď je -10°C vám hlavu určite prečistí rýchlejšie ako nejaký pohár vína.

 couch-2615796-960-720_1510043696.jpg

Pre zaujímavosť

Istý pán Bradley Cailor je expertom na toto ochorenie. Nie však z tej pozitívnej strany. Vymyslel diétu, počas ktorej pijete len pivo. Sám hovorí o tom, že on týmto spôsobom schudol 50 kg. Ale určite si uvedémíte aj sami, že ttakáto diéta určite nie je najzdravšia.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Na slovenský trh vstupuje prémiová značka vody GLACÉAU smartwater
Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII
Letné horúčavy. Rodičia, na toto si dajte pozor!
Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Tak trochu iná dovolenka
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
Kozmetika, ktorá zabíjala