Môže žena cestovať sama? Dovolenka osamote vám zmení pohľad na život!
4. 6. 2019 | Janka P.

Môže žena cestovať sama? Dovolenka osamote vám zmení pohľad na život!

Byť sama so sebou chce síce odvahu, no neexistuje nič lepšie! Nebojte sa ísť za hranice svojich možností a strávte tohtoročnú dovolenku trochu netradične. Sama. Kašlite na ochranné krídla svojej polovičky či na priateľov, ktorí sa aj tak nevedia rozhodnúť, kam ísť. Ak sa pustíte do dobrodružstva sama, zistíte, že nič lepšie ste ani nemohli urobiť! Vydajte sa na cestu za nepoznanými zážitkami a odhoďte obavy za hlavu.

Si normálna? Nebojíš sa? Čo ak sa ti niečo stane? To sú najčastejšie katastrofické reakcie okolia. Cestovanie sólo ženy pritom vôbec nemusí byť také tragické. Nie je ani také nebezpečné, ako je vykresľované médiami. Stačí len trošku prípravy a môžete vykročiť smelo za spoznávaním dobrodružstva.

Príprava nadovšetko

Oplatí si pozisťovať pár informácií o mieste pobytu. Spravte si doslova prieskum trh, sledujte informácie na internete a recenzie od reálnych ľudí, ktorí tam už boli. Skúste sa taktiež popýtať svojich kamarátov a známych. Nehanbite sa požiadať o pomoc! To sa týka nielen pred ale aj počas cesty. Čudovali by ste sa, koľko milých a ochotných ľudí stretnete počas dobrodružstva, ktorí vás navedú na tú správnu cestu.

Dajte zelenú novým priateľstvám

Cestovanie osamote má jednu veľkú výhodu. Ľahko nadviažete nové kontakty a spoznáte nových ľudí. Oslovte obchodníka či hocikoho cudzieho, ak si neviete rady. Navyše, nie ste jediná, ktorá cestuje sama. Hoci sa cestovanie osamote zdá mnohým ako niečo nezvyčajné, v skutočnosti existuje množstvo ľudí, ktorí sa vydajú na cestu sami so sebou. Ľahko môžete spoznať nových kamaratátov a ktovie, možno zistíte, že máte spoločnú cestu.

Väčšia sloboda

Niekedy je ťažké zohnať si parťáka. Stáva sa, že väčšina kamarátov nemá čas alebo peniaze. Alebo sú za tým jednoducho samé výhovorky, prečo to nejde. Najlepšie je ísť s niekým, kto bude na rovnakej vlne ako vy. Na koho iného sa môžete viac spoľahnúť, ak nie sama na seba? Nikto nechce ísť? Nevadí. Zbaľte si kufor a choďte sama. Potom pocítite na vlastnej koži tú pravú chuť slobody. Slobodu sama sa rozhodnúť, kam pôjdete, čo ochutnáte, za akým dobrodružstvom sa vydáte, čo budete robiť. Je to úžasný pocit!

 fashion-person-woman-taking-photo_1533462700.jpg

Čo vám dá cestovanie osamote?

Ilustračné foto: Pexels.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Ďalšie články na podobné témy

TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
Nie je more ako more, vyberte si pre vašu dovolenku to ideálne
Všetci boli na POHODE, ale ja som sa rozhodla inak
Bonjour Lyon!
Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
Západné Tatry: Zamierte k Račkovym plesám
Nezvyčajné pláže sveta

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.