Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XVII
26. 4. 2019 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XVII

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Zelený zákal

Symbolizuje vnútorný tlak proti zablokovaným pocitom, ide o hlboko zakorenenú depresiu, nevyriešené a potlačené úlohy. Chýba tu uvoľnenie a je cítiť veľký tlak nepreliatych sĺz. Riešením by mohlo byť uvoľnenie napätia, opätovné nadviazanie kontaktu so starými citmi ako je napríklad smútok a jednoducho ho pustiť, vyplakať sa. Zamerať pohľad na seba, ísť do vnútra.

Zubný kaz

Zuby sú ukazovateľom našej vitality a rozvážnosti, poukazujú na naše rozhodnutia. Ak vieme, do čoho je nutné sa zahryznúť, tak potom aj naše zuby zostávajú pevné a odolné. V prípade, že sa problémom vyhýbame a robíme, že ich nevidíme, nechceme sa nimi zaoberať, naše zuby strácajú silu. Problém so zubami naznačuje nevyužívanie životnej sily, potlačenú agresivitu a neschopnosť sa brániť. Človek má málo síl k presadeniu sa. Výzvou v tomto prípade je naučiť sa využívať zlosť, vedieť sa do problému zahryznúť a vyťažiť z neho niečo užitočné pre seba.

freestocks-org-126847-unsplash_1556229368.jpg

Žlčník

Ak vieme svoj život vnímať ako príležitosť, školu a cestu, nemusíme sa rozčuľovať nevhodným chovaním druhých, ich nepochopiteľnými názormi a hodnotami. Človek s chorým žlčníkom je agresívny, neustále podráždený a zlostný, pretože zlobu nevie a ani nechce adekvátne vyjadriť.

Žltačka

Pečeň je zásobárňou príjemného tepla a pomáha človeku ku správnym rozhodnutiam. Zloba a unáhlenosť je však prekážkou. Žltačka súvisí s nesprávnym hodnotením a očakávaním určitej spätnej väzby na naše chovanie. Výzvou je nájsť zmysel vlastného života a prijímať chovanie druhých ako možnosť k vlastnému posunu.   

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Fotogaléria k článku

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime
Zázrak menom kokosový olej
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Ľudia nám vraj nastavujú zrkadlo. Ale čo keď sa v ňom nevidím?
Láska a iné závislosti
Množstvo peňazí, ktoré máme je odrazom nášho vzťahu k iným ľuďom
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť

Ďalšie články na podobné témy

Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
Budú aplikácie pre duševné zdravie efektívnou alternatívou, keď si nebudete môcť dovoliť terapiu?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XV
Seriál psychosomatika: keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XVI
Bojujú so syndrómom náhleho úmrtia dojčiat. Aj váš hlas zaváži!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie VII
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie X

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.