Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie X
26. 8. 2018 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie X

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

Obezita

Nadváha poukazuje na túžbu po pozornosti, láske a bezpečí. Je tiež znamením vnútorného strachu z okolia, z ktorého nie je cítiť láska. Pocit lásky je často spojovaný s teplom. Slovné spojenia ako hrejivá láska, hreje ma na duši a podobne sú bežne známe. Prejedanie má človeku priniesť pocit naplnenia, akoby si tým chcel nahradiť niečo, čo mu v jeho vnútri chýba. 

Namiesto naplnenia citových potrieb si buduje tukové hradby, izoláciu cez ktorú nemôže uniknúť teplo (láska), ale žiaľ do vnútra sa tiež nič nedostane. Navonok síce druhých oklamať môžeme, ale naše telo sa ošialiť nenechá. Nadváha je jasným signálom nelásky a nízkeho sebavedomia. Nadváha sa dá vyriešiť nájdením miesta pre seba samého vo vlastnom živote. Ísť si za svojim, žiť podľa seba a nebrať v úvahu názory ostatných. Ten, kto vie, že je pre seba najdôležitejší, najkrajší a vie, že je hodný lásky, nemáva problémy s nadváhou.

hamburger-2683042-960-720_1535266998.jpg

Padanie vlasov

Preťažovaná psychika, vyčerpanosť a chýbajúca životná sila môže za vypadávanie vlasov. Vlasy symbolizujú vitalitu a slobodu. Ak nám padajú, vynakladáme priveľa energie na starostlivosť o druhých, zaoberaním sa niečím, čo nie je naša vec, rozčuľovaním sa nad problémami druhých ľudí. Padanie vlasov u žien signalizuje priveľa mužskej energie. Žena sa snaží aktívne a agresívne ovládať druhých a pri tom nenávidí seba. Liekom na padanie vlasov je zmena prístupu. Pomáha sa zastaviť a uvidieť krásu okolo seba.

Pálenie záhy

Nastáva pri konfrontácii s nepríjemnou situáciou. Znamená tiež zlosť a ustráchanosť. Je to vnútorný požiar nespokojnosti. Nevieme agresivitu vyjadriť, tak ju prehĺtame. Máme pocit, že zdanlivo nutných vecí sa nám nedostane, nestihneme ich, či ich nezvládneme. Pomôže odstrániť zatrpknutosť a dívať sa na svet z tej svetlejšej stránky.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autorky Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Musela som skončiť WHOLE30 – Prečo???
Bezlepková diéta? Odmení sa vám tisíckrát!
Tetánia – syndróm alebo len strach pred sebou samým?
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IX
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XI
5 chrípkových zabijakov
Tantra vás vezme do hlbín vášho vnútra
Budú aplikácie pre duševné zdravie efektívnou alternatívou, keď si nebudete môcť dovoliť terapiu?