Stres v práci: veda radí jogu
18. 4. 2019 | Redakcia

Stres v práci: veda radí jogu

Joga v práci? Znie to dosť netradične, dokonca až šialene. Ale pozor, dajte joge šancu. Vedci vedia, prečo sa zamerali práve na túto aktivitu. Je všestrannejšia než by sa zdalo. Poďte si s nami spríjemniť deň v práci a ponaťahovať sa. 

Len ťažko budeme hľadať človeka, ktorý aspoň občas nepociťuje pri práci stres. A po pravde, zrejme ho pociťujete v práci denne aj vy. Dobrou správou je, že vám v náročných chvíľach pomôže joga. A dokonca ju nemusíte ani cvičiť. Takže, čo radia vedci?

Zrejme aj vedci majú občas v práci riadny stres. A tak im napadlo, že by sa pozreli v rozsiahlej štúdii – s 1300 účastníkmi – na vplyv jogy na zvládanie stresu v práci. Výsledky rozhodne potešia všetky milovníčky jogy.

Joga sa jednoznačne ukázala ako príjemné cvičenie znižujúce stres na pracovisku. Ak máte teda zamestnávateľa, ktorý podporuje podobné aktivity aj počas pracovnej doby, a dokonca vám vytvoril priestor, kde by ste si zacvičili, určite si nájdite niekoľko minút denne na niektorý jogový cvik alebo jogovú relaxáciu.

Neviete ako na to?

Samozrejme, nie každé pracovisko umožňuje plnohodnotné cvičenie, prípadne vám to znemožňuje dress code či iné okolnosti. Ani toto vás však nemusí zastaviť. Ukázalo sa totiž, že pozitívny výsledok dosiahnete už pri jogínskom dýchaní, teda hlbokom, pomalom dýchaní. Tieto techniky sa môžete jednoducho naučiť napríklad z videí na internete.

rima-kruciene-671788-unsplash_1554749908.jpg 

Benefity jogy

Ak nie je čas cvičiť v práci, cvičte doma. Pravidelným cvičením získate nové spôsoby ako uvoľniť napäté telo, zvýšite ohybnosť, zlepšíte si spánok, znížite krvný tlak a celkovo získate pozitívne body v rámci životného štýlu. 

Kto vie, možno vás chytí riadne za srdce a vy ju začnete cvičiť na pravidelnej báze, dokonca aj v dňoch bez stresu. A za  pokus predsa nič nedáte!

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Najlepšie jesenné aktivity: zahrejú i spália (kopu) kalórií
Trápi vás únava? Táto bomba je lepšia než energeťák!
Dokonalý jesenný recept na chudnutie: tento veru chutí!
Omladnite sexom: zaberá zaručene a je úplne zadarmo!
Trúfnete si život na „voľnej nohe“?
Nohy ako Kate Middleton? Vieme, ako to robí!
Najlepšie tipy ako zvýšiť libido- už ste ich skúsili?
Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky

Ďalšie články na podobné témy

Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Cvičíte pre radosť... alebo?
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Cyklické chudnutie
Cvičme v rytme zábavy - bungee workout
Ako sa cvičí jóga v Malackách
Pevné brucho: takto sexi môže byť - aj to vaše!
Ako začať cvičiť?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.