TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
27. 6. 2017 | Paťka

TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku

Východné Slovensko je plné zaujímavých miest, hradov, zámkov, zrúcanín, hvezdární atď. My sme pre vás vybrali TOP 8 miest a atrakcií, ktoré sú zaujímavé a možno pre niektorých aj neznáme. O Spišskom hrade toho netreba písať veľa, ten pozná takmer každý. Okrem toho, že je najväčšou hradnou zrúcaninou na Slovensku, je zároveň aj najväčšou hradnou zrúcaninou v strednej Európe.

Košice – metropola východu. Košice sú krásne východoslovenské mesto, ktoré má mnoho atrakcií ako napríklad: Bobová dráha Kavečany, ZOO Košice, Dóm sv. Alžbety a rôzne paláce. Atrakcií je ešte omnoho viac, ale mám osobnú skúsenosť s tou najlepšou zmrzlinou asi na celom Slovensku. Viem, že na zmrzlinu sa stoja dlhé rady ale poviem vám, za tú mizivú cenu dostanete obrovský kopec chutnej zmrzliny. Takže už len z tohto dôvodu sa oplatí navštíviť Košice.

Bardejov – kúpeľné mesto, ktoré sa nachádza na severovýhode Slovenska v regióne Šariš je takisto krásnym mestom. Okrem známych Bardejovských kúpeľov nájdete v Bardejove takisto Šarišské múzeum, ktorého expozície zaujmú malých i veľkých.

Jasovská jaskyňa – jaskyňa sa nachádza na západnom okraji obce Jasov a leží v národnej prírodnej rezervácii Jasovské dubiny. Prehliadka jaskyne trvá približne 45 minút, dĺžka okruhu je približne 720 m s 30 m prevýšením. V jaskyni uvidíte rôzne útvary stalagmitov, stalagnátov, kamenných vodopádov a iných foriem.Jezerské jazero – pre toto jazero je charakteristická čistá tyrkysovo – modrá voda. Nádherné jazero nachádzajúce sa pod Spišskou Magurou je ovenčené rôznymi povesťami o duchovi – strážcovi jazera, ktorý potrestá každého človeka, ktorý sa bude pri jazere správať nemorálne alebo by jeho činnosťou ohrozil jazero.

Morské Oko – najväčšie zahradené sopečné jazero ležiace pod Sninským kameňom. Jeho dno dosahuje hĺbku až 26 m a je domovom pre rôzne chránené druhy fauny a flóry, a práve preto sú člnkovanie, kúpanie i rybolov na Morskom oku zakázané, ale môžete sa kochať krásnou okolitou prírodou.

dom-sv-alzbety_1498636274.jpg

Renesančný kaštieľ Humenné – v súčasnosti nájdete v kaštieli expozície Vihorlatského múzea. No v minulosti, ešte v 16. storočí by ste v ňom našli jeho prvých panovníkov z rodu Drugethovcov, neskôr rodu Andrássyovcov. Ak nie ste typ na kaštiele, v neďalekom parku môžete nájsť skanzen ľudovej architektúry.Slovenské opálové bane – ak si chcete pozrieť farebné miesto v podzemí, opálové bane sú to ideálne. Opál je pestrofarebná hornina, z ktorej sa vyrábajú najmä rôzne šperky, ktoré sú naplnené záhadnou energiou, ktorá pomáha liečiť rôzne ťažkosti. Okruh prehliadky v bani má dĺžku 1280 m a trvá približne 45 – 60 minút. Vstup si je potrebné vopred rezervovať a cena vstupu sa líši od počtu osôb v skupinke.

Nestville park – v tomto zaujímavom parku, majú návštevníci možnosť vidieť rôzne tradičné remeslá naprieč históriou a typické nástroje, moderný liehovar na výrobu liehu a Rezbársku sálu s vyrezávaným obrazom a skladmi zrenia whisky. Vstup si je potrebné opäť rezervovať aby ste si plne vychutnali zážitok z prehliadky. Prehliadka trvá približne 90 minút.

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť I.
Príďte si oddýchnuť a načerpať energiu do Vysokých Tatier
Potrebujete si oddýchnuť? Zavítajte do Demänovskej doliny a do Jasnej
Nechajte sa uniesť čarom slovenskej zimy
TOP 8 atrakcií na západnom Slovensku
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
Cestovanie po Slovensku po stopách režisérov
Západné Tatry: Zamierte k Račkovym plesám