TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku
27. 6. 2017 | Paťka

TOP 8 atrakcií na východnom Slovensku

Východné Slovensko je plné zaujímavých miest, hradov, zámkov, zrúcanín, hvezdární atď. My sme pre vás vybrali TOP 8 miest a atrakcií, ktoré sú zaujímavé a možno pre niektorých aj neznáme. O Spišskom hrade toho netreba písať veľa, ten pozná takmer každý. Okrem toho, že je najväčšou hradnou zrúcaninou na Slovensku, je zároveň aj najväčšou hradnou zrúcaninou v strednej Európe.

Košice – metropola východu. Košice sú krásne východoslovenské mesto, ktoré má mnoho atrakcií ako napríklad: Bobová dráha Kavečany, ZOO Košice, Dóm sv. Alžbety a rôzne paláce. Atrakcií je ešte omnoho viac, ale mám osobnú skúsenosť s tou najlepšou zmrzlinou asi na celom Slovensku. Viem, že na zmrzlinu sa stoja dlhé rady ale poviem vám, za tú mizivú cenu dostanete obrovský kopec chutnej zmrzliny. Takže už len z tohto dôvodu sa oplatí navštíviť Košice.

Bardejov – kúpeľné mesto, ktoré sa nachádza na severovýhode Slovenska v regióne Šariš je takisto krásnym mestom. Okrem známych Bardejovských kúpeľov nájdete v Bardejove takisto Šarišské múzeum, ktorého expozície zaujmú malých i veľkých.

Jasovská jaskyňa – jaskyňa sa nachádza na západnom okraji obce Jasov a leží v národnej prírodnej rezervácii Jasovské dubiny. Prehliadka jaskyne trvá približne 45 minút, dĺžka okruhu je približne 720 m s 30 m prevýšením. V jaskyni uvidíte rôzne útvary stalagmitov, stalagnátov, kamenných vodopádov a iných foriem.Jezerské jazero – pre toto jazero je charakteristická čistá tyrkysovo – modrá voda. Nádherné jazero nachádzajúce sa pod Spišskou Magurou je ovenčené rôznymi povesťami o duchovi – strážcovi jazera, ktorý potrestá každého človeka, ktorý sa bude pri jazere správať nemorálne alebo by jeho činnosťou ohrozil jazero.

Morské Oko – najväčšie zahradené sopečné jazero ležiace pod Sninským kameňom. Jeho dno dosahuje hĺbku až 26 m a je domovom pre rôzne chránené druhy fauny a flóry, a práve preto sú člnkovanie, kúpanie i rybolov na Morskom oku zakázané, ale môžete sa kochať krásnou okolitou prírodou.

dom-sv-alzbety_1498636274.jpg

Renesančný kaštieľ Humenné – v súčasnosti nájdete v kaštieli expozície Vihorlatského múzea. No v minulosti, ešte v 16. storočí by ste v ňom našli jeho prvých panovníkov z rodu Drugethovcov, neskôr rodu Andrássyovcov. Ak nie ste typ na kaštiele, v neďalekom parku môžete nájsť skanzen ľudovej architektúry.Slovenské opálové bane – ak si chcete pozrieť farebné miesto v podzemí, opálové bane sú to ideálne. Opál je pestrofarebná hornina, z ktorej sa vyrábajú najmä rôzne šperky, ktoré sú naplnené záhadnou energiou, ktorá pomáha liečiť rôzne ťažkosti. Okruh prehliadky v bani má dĺžku 1280 m a trvá približne 45 – 60 minút. Vstup si je potrebné vopred rezervovať a cena vstupu sa líši od počtu osôb v skupinke.

Nestville park – v tomto zaujímavom parku, majú návštevníci možnosť vidieť rôzne tradičné remeslá naprieč históriou a typické nástroje, moderný liehovar na výrobu liehu a Rezbársku sálu s vyrezávaným obrazom a skladmi zrenia whisky. Vstup si je potrebné opäť rezervovať aby ste si plne vychutnali zážitok z prehliadky. Prehliadka trvá približne 90 minút.

Ilustračné foto: Pexels.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autorky Paťka

Rande po rokoch? Prečo nie?
Tip na tento týždeň: Biele tričko štyrikrát inak
5 tipov ako ušetriť pár eur: toto musíte skúsiť!
Tipy a triky pre dokonalé kysnuté cesto
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
Ako na uskladňovanie vašich dobrôt v mrazničke?
Tieto pečené krídelká chutia lepšie ako z reštaurácie!
5 seriálov na Netflixe, ktoré sa oplatí vidieť

Ďalšie články na podobné témy

Amazonský prales ponúka jeden prírodný poklad za druhým. Poďme niektoré z nich spoločne objaviť I.
Nechajte sa uniesť čarom slovenskej zimy
TOP 8 atrakcií na západnom Slovensku
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
Cestovanie po Slovensku po stopách režisérov
Západné Tatry: Zamierte k Račkovym plesám
Zažili ste mikrospánok? Môžete sa mu vyhnúť, a to jednoducho
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.