Vianočné nákupy na poslednú chvíľu. Ako na to?
20. 12. 2017 | Janka P.

Vianočné nákupy na poslednú chvíľu. Ako na to?

Ľahko sa hovorí, aby sme si nenechávali vianočné nákupy na poslednú chvíľu. Lenže v práci odovzdávate posledný projekt pred sviatkami, doma vás čakajú malé hladné krky, treba sa ešte postarať o vianočnú atmosféru v domácnosti... Ani neviete ako, ale čas uteká rýchlo a vy sa zastavíte len pár dní pred Vianocami, že nemáte žiadny darček! Čo teraz? 

Internet to istí

Technológie idú stále vpred, dnes už nie je ničím výnimočným, riešiť vianočné nákupy cez e-shopy. Ak ste nemali doteraz čas na nákup darčekov, nebudete sklamané. Pri realizácii objednávky aj pár dní pred sviatkami vám väčšina e-shopov doručí darčeky ešte pred Vianocami. Väčšina firiem uvádza na svojich stránkach pri každom produkte, do koľkých dní vám bude doručený a či ho budete mať do Vianoc. Zistíte to podľa ikonky vianočného stromčeka a hraničným termínom doručenia objednaného tovaru. Tieto e-shopy garantujú dodanie do Vianoc, tak prečo to nevyužiť?

Stavte na zľavové portály

Let balónom, wellness pobyt, turistika na horách, masáže… Znie to neuveriteľne, ale i takéto zážitkové darčeky môžete zaobstarať pre svojich najbližších pár dní pred najkrajšími sviatkami v roku. Pomôžu vám zľavové portály, ktoré ponúkajú zážitky pod stromček. Dôležité je nakupovať cez portál, v ktorom bude vaša platba ihneď zaevidovaná a na základne nej vám bude ihneď poslaný zľavový kupón. Niektoré zľavové portály neposielajú kupóny ihneď, ale až o niekoľko dní neskôr po zaplatení. Väčšinou je to však v prípade, ak nevlastníte kreditnú kartu a platíte prevodom na účet. V tom prípade trvá niekoľko dní, kým zľavový portál zaeviduje platbu a až potom vám pošle kupón. Pozor na to, aby ste to stihli!

Vyrobte si darčeky sami

Na poslednú chvíľu a ešte k tomu s prázdnou peňaženkou? Žiadny problém! Darujte svojim najbližším ručne vyrobený darček. Nakoniec bude oveľa cennejší ako ten, ktorý by ste kúpili v obchode. Navyše, nestojí vás takmer nič, no spraví veľkú radosť. Zapojte šikovnosť a dobrý nápad a upleťte napr. rukavice či šál pre blízkych. Radosť spraví tiež poukaz na romantickú večeru, ktorú sami uvaríte. Originálny poukaz s pozvánkou, kde bude uvedený dátum a čas večere spolu s celým menu, pri ktorom sa zahráte na šéfkuchára, poteší a zároveň prekvapí. Alebo čo tak kuchársku knihu pre mamu? Ak si zvykne zapisovať obľúbené recepty na papieriky, môžete jej to uľahčiť. Stačí mať k dispozícii nejaký zápasník, do ktorého vlepíte všetky recepty a ozdobíte obálku. Fantázii sa medze nekladú. 

 rosemary-1888176-960-720_1513797462.jpg

Majte plán

Ak sa už musíte vydať do preplnených obchodov, z ktorých sa vám dvíha žalúdok, urobte tak, no s dôkladne premysleným plánom.  Vybrať sa do ulíc bez plánu je jeden z najhorších predvianočných nápadov. Budete blúdiť obchodmi a keď sa stanete súčasťou naháňajúceho sa davu, pripraví vás to o sviatočné cítenie. Pripravte sa na nákup darčekov s tým, že presne viete, kam po ne idete, čo presne chcete kúpiť a koľko plánujete minúť. Takýmto spôsobom veci vybavíte rýchlejšie a bez väčšieho stresu.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Ako vrátiť spálenú pokožku späť do formy? Netradiční pomocníci útočia!
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Môže žena cestovať sama? Dovolenka osamote vám zmení pohľad na život!
Ako byť krásna na cestách? Tipy, ako zažiariť aj bez plného kufra!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Pokožka v lete: Takto ju dôkladne pripravíte na teplé dni!
Odstráňte problém vo vašom vnútri: Skryté príčiny, prečo ste single
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!

Ďalšie články na podobné témy

5 seriálov na dlhé zimné večery
Premeňte cukor na svojho priateľa. Triky, ako ho využiť v domácnosti
Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších
Vaša práca, výtvory a diela tu nie sú preto, aby vydržali večne. Sú tu preto, aby splnili svoj účel
Vianoce v Španielsku
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Vianoce vedia byť aj čarovné a plné magických rituálov. Poďme v tento sviatočný čas trochu čarovať.
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.