Vianočné nákupy na poslednú chvíľu. Ako na to?
20. 12. 2017 | Janka P.

Vianočné nákupy na poslednú chvíľu. Ako na to?

Ľahko sa hovorí, aby sme si nenechávali vianočné nákupy na poslednú chvíľu. Lenže v práci odovzdávate posledný projekt pred sviatkami, doma vás čakajú malé hladné krky, treba sa ešte postarať o vianočnú atmosféru v domácnosti... Ani neviete ako, ale čas uteká rýchlo a vy sa zastavíte len pár dní pred Vianocami, že nemáte žiadny darček! Čo teraz? 

Internet to istí

Technológie idú stále vpred, dnes už nie je ničím výnimočným, riešiť vianočné nákupy cez e-shopy. Ak ste nemali doteraz čas na nákup darčekov, nebudete sklamané. Pri realizácii objednávky aj pár dní pred sviatkami vám väčšina e-shopov doručí darčeky ešte pred Vianocami. Väčšina firiem uvádza na svojich stránkach pri každom produkte, do koľkých dní vám bude doručený a či ho budete mať do Vianoc. Zistíte to podľa ikonky vianočného stromčeka a hraničným termínom doručenia objednaného tovaru. Tieto e-shopy garantujú dodanie do Vianoc, tak prečo to nevyužiť?

Stavte na zľavové portály

Let balónom, wellness pobyt, turistika na horách, masáže… Znie to neuveriteľne, ale i takéto zážitkové darčeky môžete zaobstarať pre svojich najbližších pár dní pred najkrajšími sviatkami v roku. Pomôžu vám zľavové portály, ktoré ponúkajú zážitky pod stromček. Dôležité je nakupovať cez portál, v ktorom bude vaša platba ihneď zaevidovaná a na základne nej vám bude ihneď poslaný zľavový kupón. Niektoré zľavové portály neposielajú kupóny ihneď, ale až o niekoľko dní neskôr po zaplatení. Väčšinou je to však v prípade, ak nevlastníte kreditnú kartu a platíte prevodom na účet. V tom prípade trvá niekoľko dní, kým zľavový portál zaeviduje platbu a až potom vám pošle kupón. Pozor na to, aby ste to stihli!

Vyrobte si darčeky sami

Na poslednú chvíľu a ešte k tomu s prázdnou peňaženkou? Žiadny problém! Darujte svojim najbližším ručne vyrobený darček. Nakoniec bude oveľa cennejší ako ten, ktorý by ste kúpili v obchode. Navyše, nestojí vás takmer nič, no spraví veľkú radosť. Zapojte šikovnosť a dobrý nápad a upleťte napr. rukavice či šál pre blízkych. Radosť spraví tiež poukaz na romantickú večeru, ktorú sami uvaríte. Originálny poukaz s pozvánkou, kde bude uvedený dátum a čas večere spolu s celým menu, pri ktorom sa zahráte na šéfkuchára, poteší a zároveň prekvapí. Alebo čo tak kuchársku knihu pre mamu? Ak si zvykne zapisovať obľúbené recepty na papieriky, môžete jej to uľahčiť. Stačí mať k dispozícii nejaký zápasník, do ktorého vlepíte všetky recepty a ozdobíte obálku. Fantázii sa medze nekladú. 

 rosemary-1888176-960-720_1513797462.jpg

Majte plán

Ak sa už musíte vydať do preplnených obchodov, z ktorých sa vám dvíha žalúdok, urobte tak, no s dôkladne premysleným plánom.  Vybrať sa do ulíc bez plánu je jeden z najhorších predvianočných nápadov. Budete blúdiť obchodmi a keď sa stanete súčasťou naháňajúceho sa davu, pripraví vás to o sviatočné cítenie. Pripravte sa na nákup darčekov s tým, že presne viete, kam po ne idete, čo presne chcete kúpiť a koľko plánujete minúť. Takýmto spôsobom veci vybavíte rýchlejšie a bez väčšieho stresu.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

5 seriálov na dlhé zimné večery
Vianoce v Španielsku
Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Vianoce vedia byť aj čarovné a plné magických rituálov. Poďme v tento sviatočný čas trochu čarovať.
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Novoročné oslavy po španielsky
Premeňte cukor na svojho priateľa. Triky, ako ho využiť v domácnosti
Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších