Ako vrátiť spálenú pokožku späť do formy? Netradiční pomocníci útočia!
12. 8. 2018 | Janka P.

Ako vrátiť spálenú pokožku späť do formy? Netradiční pomocníci útočia!

Môžete mať pri sebe opaľovacie krémy s vyšším UV faktorom, klobúk a zdržiavať sa v tieni. Vždy si vás nájde. Čo je na tom najhoršie, dá o sebe vedieť. Slnečné žiarenie. Hoci sa z neho mnohí tešia, je zároveň naším nepriateľom. Stačí urobiť čo i len najmenšiu chybu, nenatrieť sa dostatočne, alebo byť mu vystavení okolo poludnia a vaša pokožka bude trpieť. Dostaňte ju čo najrýchlejšie do formy!

Uhorky a citrónová šťava

Aloe vera je spoľahlivým pomocníkom na spálenú pokožku od slnka. Stačí naniesť gél z rastliny na postihnuté miesta a po chvíli príde úľava. Rovnako účinné sú aj plátky uhoriek. Zvrátia škodlivé účinky voľných radikálov, pochádzajúce z agresívneho slnečného žiarenia. Stačí ich len umiestniť na pokožku. Málokto vie, že aj čerstvá vylisovaná citrónová šťava vám poslúži. Citrón pôsobí ako antiseptikum, má schopnosť skrátiť dobu hojenia. 

Zelený čaj

Spálená pokožka je zároveň dehydrovaná, suchá, prišla o tekutiny. Nemusíte pociťovať smäd, pritom vaša pokožka môže doslova volať o pomoc! Nestačí vypiť pohár vody. Pokožka bude stále vysušená. Skvelým riešením je vlažný kúpeľ s desiatimi až dvadsiatimi vrecúškami zeleného čaju. Nielenže poskytne úľavu boľavej pokožke, ale tanín, obsiahnutý v zelenom čaji, znižuje bolesť a začervenanie.

Ovocie

Ako znížiť zápal? Aplikácia jogurtu na postihnuté miesta je osvedčeným spôsobom, ako to docieliť. Vedeli ste však o tom, že rovnakú službu vám preukáže aj ovocie? O pokles zápalu sa postarajú čučoriedky, maliny, paradajky a tiež brokolica. Nielenže hydratujú pokožku, znižujú začervenanie, ale dodajú jej aj stratené vitamíny.

 tomatoes-5356-960-720_1534058642.jpg

Ľubovník

Ľubovník bodkovaný sa zvykne spájať väčšinou so spánkom. Ak trpíte nespavosťou, táto bylinka sa postará o to, že sa konečne ponoríte do ríše snov. Možno ju však použiť aj ako masť na pokožku! Stačí zmiešať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja z ľubovníka bodkovaného s vodou alebo aloe vera gélom a vmasírovať do pokožky.

Čo ešte zaberá?

Do boja!

Keď sa pokožka spáli od slnka, najhoršie je na tom medzi 6 až 48 hodinami od vtedy, keď bola vystavená slnečnému žiareniu. Práve vtedy je dôležité postarať sa o jej okamžitú úľavu, aj keď začervenanie ešte potrvá. Noste preto radšej voľnejšie oblečenie, aby pokožka viac dýchala. A kedykoľvek keď to bude možné, použite na ňu jeden zo spomínaných prírodných tipov, ktoré ju vrátia do formy!

Ilustračné foto: Pixabay.com

 

Janka P.

Ďalšie články od autora Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

Tipy: Ako sa správne opaľovať od začiatku!
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Jednoduché triky pre krásne vlasy
Krásna pleť v lete i bez make-upu
Pokožka v lete: Takto ju dôkladne pripravíte na teplé dni!
Prvá pomoc pri spálenej pokožke
Zázrak menom kokosový olej
Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?