Ako dlho budeme čakať?
16. 5. 2018 | Simona

Ako dlho budeme čakať?

Sila lásky, sila prítomného okamihu, sila myšlienky,... som si istá, že ste týchto výrazov počuli už nepočetne veľa. Počuli ste už ale o sile čakania? Často nás totiž od naplnenia našich snov drží len jedno. A tým je – netrpezlivosť.

,,Čakanie nie je len prázdne dúfanie. Čakanie je vnútorná istota, že dosiahnete svoj cieľ.“ I Ching 

Ľudia neradi čakajú u lekára, pri pokladni, pri kaderníkovi. Hlavne nech je všetko hneď a za raz! Nemáme predsa čas čakať tak dlho... Niekedy mi príde, že sa správame ako malé rozmaznané deti a nemáme v sebe ani štipku vďačnosti či pokory. Stále sa naháňame za úspechom, naťahujeme k nemu ruky, ale... ešte nikdy sme sa ho nedotkli.

Naháňačka za dobrotami

Túžime po dokonalosti. Od dokonalého tela, po senzačný byt, prácu či uplatnenie. Bezmyšlienkovite utekáme a snažíme sa možno až príliš. A keď sa večer vrátime domov, ďalší deň je za nami a dokonalosť na míle ďaleko. Hovoríme si, že budeme šťastní len vtedy, keď budeme bohatší, mať lepšiu prácu, milovaného partnera,...

Spomaľte a všetko sa vyjasní

Spomínate si, keď ste naposledy urobili rozhodnutie skôr zo strachu a s napätím, že proste musíte? Možno ste mali aj zlú predtuchu, že tade cesta nevedie, ale... Hľadáme odpovede na otázky, no nemôžeme ich vidieť pretože naša pozornosť je upriamená len jedným smerom. Proste nevidíme. V momente, keď spomalíte, myšlienky sa prečistia a pred sebou uvidíte celkom iný obraz. 

 fashion-person-woman-hand_1526457159.jpg

Najradšej by sme si naplánovali celú budúcnosť aj s návodom ako sa k nej dostať. Nehovorím, že plánovanie je zlé, to vôbec nie. Lenže život nie je rovná cesta. Je to ako s cestovaním. Túžime vidieť hory, lesy, moria, jazerá, púšte, ale aj roviny. A toto je život. Plný neočakávaných križovatiek a cestičiek, ktoré nikdy nevieme, kam nás zavedú.

Rozhodujte sa s pomocou intuície

Sme ženy, tak to využívajme! Sme naučené riadiť sa rozumom, všetko desať krát premyslieť a rozobrať do najmenších detailov. Nabudúce, keď sa budete musieť rozhodnúť použite svoju intuíciu. Ak cítite, že krok, ktorý chcete vykonať nie je to pravé orechové, nerobte to. Čakajte aktívne, to znamená: buďte otvorené svojmu vnútornému riadeniu. Nech je akokoľvek bláznivé a iracionálne.

Dávajte si však pozor a naučte sa rozlišovať medzi intuíciou/ tušením a strachom. Strach pociťujeme aj vtedy, keď nám intuícia hovorí: urob toto. A tušením, kedy akosi podvedome vieme, že takto to nepôjde alebo že toto nie je správna osoba.

Ako to vnímate vy dámy?  Radšej si počkáte na ten správny čas a potom sa pustíte do akcie alebo sa za každú cenu snažíte dosiahnuť svoje ciele? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti. Inšpirujme sa navzájom.

Ilustračné foto: Pexels.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

Čo robí/nerobí spokojná žena?
Chcete niekomu skutočne pomôcť ? Tak ho prestaňte zachraňovať.
Rešpekt, sebaúcta a sebaláska vo vzťahu
Single ženy dnešnej doby
Telo v plavkách. Čo priláka pohľad mužov?
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Gaslighting - nebezpečná forma manipulácie, ktorá dokáže totálne rozložiť vašu psychiku
Ublížiť slovom je viac než jednoduché, dávajme si pozor na to, čo ostatným oznamujeme