Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie V
4. 4. 2018 | Zuzana

Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie V

Naše telo je múdre a prejavuje chorobou duševný nesúlad. Ak ho budeme počúvať, môžeme sa vyliečiť. Príčiny chorôb hľadajme vo vzťahoch s blízkymi ľuďmi aj vo vzťahu k sebe. Vnútorné konflikty medzi našimi potlačovaným túžbami vedú k ochoreniam. Naše myšlienky sa rozchádzajú v názoroch s našimi vnútornými pocitmi. Veľmi dobre cítime, čo práve potrebujeme, ale rozum nám prikazuje plniť si povinnosti.

 

Depresia

Človek nie je sám sebou, je pod tlakom, nepripúšťa si vlastné pocity. Sklamanie je základným kameňom pre vznik depresie. Keď sa naše očakávania nesplnia často prichádza depresia. Ide však iba o nepochopenie prehry. Nezvládnutie životnej skúšky a zlyhanie so sebou prinášajú dôležité informácie o nás samých. Nie je to tragédia, ba naopak. Depresii môžeme predchádzať. Napríklad  uspokojením a zmierením sa so svojou momentálnou situáciou. Odpustením sebe aj druhým ľuďom. Týmto prístupom nahradíte depresiu za pocit radosti a spokojnosti, budete sa tešiť na to, čo príde a budete vedieť, že v prípade zlyhania sa nič nedeje. Máte predsa toľko pokusov a možností koľko len potrebujete.

 pexels-photo-551588_1522843563.jpg

Ekzém

Je to prejav potlačenej agresivity. Táto emócia chce byť vyjadrená a odžitá. Koža je orgán, ktorý oddeľuje náš vnútorný svet od toho vonkajšieho. Je to kontaktný orgán s okolitým svetom. Ukazuje ako prijímame a riešime nepríjemnosti, ktoré sa k nám dostávajú a ako ich vieme vyjadriť. Ak v sebe dusíme zlobu, prejaví sa tento stav na našej pokožke. Pomôže prestať predstierať, že je všetko v poriadku a priznať si a tiež okoliu, že máme aj negatívne emócie.

Frigidita

Neschopnosť dosiahnuť orgazmus. Problémy s dosiahnutím vyvrcholenia poukazujú na neprijatie ženskej role. Žena má strach z pudovosti, chce byť výkonná a nezlyhať. Príliš sa kontroluje. Pomôcť môže postupné dovoľovanie si a uvedomenie si práva na extázu. Nie len v sexuálnej oblasti, ale aj napríklad v tanci či pri počúvaní hudby. Pre ženy je dôležité prijať svoju poddajnosť, cit, mäkkosť a otvorenosť. Prenechať vo vzťahu mužom akčnosť a len sa nechať nimi viesť. Pustiť kontrolu. Svoju mužskú energiu si ženy môžu vybiť v práci, v realizácii a pri športe.

Ilustračné foto: Pexels.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Začiatok nového roka bez chorobného odkladania vecí
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IV
Tulku Lama Lobsang v Bratislave a učenie buddhistickej psychológie
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Môže byť človek úplne voľný ako vták? Áno, ale nesmie sa báť svojich temných stránok
Bojujete s úzkosťou? Nebojujte
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca