Musela som skončiť WHOLE30 – Prečo???
1. 11. 2017 | Simona

Musela som skončiť WHOLE30 – Prečo???

Ahojte moje milé. Ako už isto dobre viete, zhruba pred mesiacom som sa pustila do detoxikačného programu Whole 30, ktorý pozostával z vylúčenia sacharidov a zaradenia do stravy viac tukov a mäsa. Detox som úspešne dva týždne držala, ALE.......

Je pravda, že mäso mi začalo ísť hore krkom. Jedla som ho či už na obed alebo na večeru. A v tomto jesennom počasí mi veru na chuť nechodili ani studené šaláty. No aj napriek tomu som v detoxe pokračovala. Išiel celkom hladko, stalo sa mi asi len raz alebo dva krát, kedy som sa istej neočakávanej narodeninovej oslave musela zjesť aspoň makovú štrúdľu. No... povedzte nie starej mame ;-)

Nečakané zdravotné problémy

Počas detoxu som navštívila svojho lekára, ktorý mi urobil vyšetrenie a zistilo sa, že mám nábeh na celiakiu, oslabenú imunitu a pankreas a preto som musela nastúpiť na ,,diétu“, ktorú mi odporučil. Úplne som vyhodila z jedálnička:

Namiesto toho sa v mojom jedálničku objavuje:

Doktor mi tiež odporučil jesť všetko teplé, pretože to vraj môjmu organizmu robí dobre. A pravdu povediac... tento štýl stravovania sa mi páči viac ako Whole30. Som spokojná, nemám problém s chuťami a užívam si každé sústo.

Zásadne kupujem (takmer) všetko na tržnici!

Príklad jedálnička na 1 deň

Raňajky: vajíčka na cibuľke, paprike a paradajke (bez pečiva)

Obed: pečené zemiaky s cviklou v olivovo medovej marináde

Večera: špaldový chlieb so zeleninou, diviačou masťou

 potato-salad-2743776-960-720_1509564205.jpg

Výsledok?

Som spokojnejšia, akné sa zlepšilo, cítim sa vitálnejšie, mám viac energie a predovšetkým... vnímam svoje pocity a to, čo potrebuje moje telo. Naučila som sa piecť domáci chlieb a poviem vám, je omnoho lepší než ten z obchodu! Najskôr som si špaldový chlieb kupovala, ale keď som lepšie pozrela na to, z čoho sa vyrába, hneď mi bolo jasné, prečo mi po ňom bolo zle. Obsahoval totiž pšenicu, ktorej sa mám vyhýbať.

Ďalšou zaujímavosťou je, že keď som po dlhej dobe zjedla kúsok mliečnej čokolády, dostala som kŕče a bolo to nepríjemné.

A ešte niečo... určite vás zaujíma váha ;-) Nešlo mi o to, aby som zhodila nadbytočné kilogramy. Keby som ich zhodila bola by som naozaj vychudnutá a to nie je cieľom. Ale ak vás to zaujíma... áno, schudla som. 1 kg! :D

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Zabudnite na jednorazové žiletky – pomôžte prírode!
Prečo je také ťažké nájsť DOBRÝCH priateľov?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres

Ďalšie články na podobné témy

Bezlepková diéta? Odmení sa vám tisíckrát!
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie X
5 chrípkových zabijakov
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Babka bylinkárka: bylinky na A
Za lepší pocit, za lepšie zdravie, za lepšiu verziu seba!
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Zranenia pri sexe alebo intímna bolesť

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.