Ako žrať a nepribrať I.
12. 3. 2019 | Paťka

Ako žrať a nepribrať I.

Najväčším ženským snom je žrať a nepribrať. Nájde sa zopár šťastliviek, ktoré majú rýchly metabolizmus a nemusia riešiť to, čo zjedia. Nájdu sa však aj také, ktoré len prejdú okolo rezňa a okamžite priberú 3 kg. Patríte do tejto druhej skupiny? 

Ak ste na predchádzajúcu otázku odpovedali áno, nebojte sa. Nie ste samé. Je nás takých oveľa viac, než si myslíte. Aj tie, ktoré majú nádhernú postavu nemusia mať automaticky geneticky daný dobrý metabolizmus. Aj nádherná postava sa dá dosiahnuť, len treba chcieť. A naozaj veľmi chcieť. 

Čarovné chudnutie

Nemusíte žiť zo vzduchu a zelených smútíčok, aby ste mali dokonalú postavu. Na to, aby ste schudli, prípadne vyformovali svoju postavu, môžete aj žrať. A veľa. Len v menších porciách. Túto vetu počujete azda zo všetkých strán. Je naozaj účinná a môžete pri nej zabudnúť na všetky diéty sveta. Každá diéta končí jojo efektom. Čaro chudnutia objavíte až vtedy, ak svoje porcie rozdelíte na menšie a budete ich konzumovať častejšie.

V dnešnej dobe má veľa žien zlé stravovanie. To je tá najväčšia chyba. Naivne žijeme v omyle, že keď budeme jesť raz za deň, vynecháme večeru, budeme žiť len zo smoothies, kúpime si zázračné nálepky na chudnutie, tabletky, šumáky, tak schudneme. Možno áno. Ale len na pár dní, mesiacov. Dlhodobý efekt žratia a nepribratia tkvie v zmene životosprávy. Musíte pochopiť, že nežijete preto aby ste jedli, ale jete preto, aby ste žili plnohodnotný život. Znie to ako klišé, ale pravdivé klišé. 

Na to, aby ste schudli a dlhodobo si udržiavali svoju váhu pod kontrolou musíte zmeniť stravovanie. Ak každý deň nekonzumujete jedlo z fast foodov, nemusí sa okamžite jednať o radikálnu zmenu. 

ocial-media-marketing-563667-unsplash_1552344902.jpg

Robte zmeny

Stačí, ak svoj jedálniček obohatíte o jednu porciu ovocia a zeleniny navyše, uberiete trošku z mäsa a údenín, nedáte si na desiatu alebo olovrant čokoládu. Povráva sa, že oriešky nahradia chuť na čokoládu. Sú síce drahšie ako tyčinka, ale uvedomte si ich vplyv na vaše zdravie. S vyradením pečiva to takisto nemusíte preháňať. Jedna alebo dve čerstvé celozrnné žemle s avokádovou nátierkou ešte nikoho nezabili. Na sucháre rovno zabudnite. Tie vás nezasýtia a navyše, ak ich skonzumujete veľa, opäť ste na tom istom počte kalórií ako s čerstvými rožkami.

Do stravy je vhodné pridať aj ovsenné vločky s ovsennými otrubami. Tie na seba viažu tuky, ktoré neskôr vylúčite zo svojho tela. Nevravte, že vám ovsenné vločky nechutia. Ovsenné vločky sa dajú pripraviť snáď na milión spôsobov. 

Neviete si predstaviť ako by mal vyzerať váš jedálniček? 

Raňajky: ovsenná kaša dochutená čerstvým alebo mrazeným ovocím a kúskom 70% čokolády

Desiata: 10 mandlí 

Obed: kuracie mäso s ryžou a kompótom

Olovrant: celozrnná žemla s vajíčkovou nátierkou

Večera: nakrájaná surová zelenina (napr.: uhorka, paprika, paradajka), ktorú môžete konzumovať s domácim cesnakovým dressingom z nízkotučného bieleho jogurtu 

Nikdy nezabúdajte na pravidelnosť v stravovaní. Ak si rozdelíte jedlo na 4-5 menších porcií, vôbec si tým neublížite. Nepriberiete, ale ani neschudnete. Ako môžete schudnúť sa dočítate v ďalšej časti.

Ilustračné foto: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete

Ďalšie články na podobné témy

Ako žrať a nepribrať II.
Ako žrať a nepribrať III.: užitočné sacharidy
Ako žrať a nepribrať IV.: Bojíme sa tukov
Prečo by ste nemali chudnúť do plaviek na poslednú chvíľu
3 druhy detoxov, ktoré môžete začať hneď a všetky naraz!
Preeklampsia v tehotenstve: Čo by ste o nej mali vedieť
Rady a tipy, ako sa najlepšie pripraviť na tehotenstvo
Chcete schudnúť? Pridajte tieto príjemné veci!