V dobrom aj v zlom
13. 12. 2018 | Katarína

V dobrom aj v zlom

Ak vás názov článku zviedol a myslíte si, že je o manželstve, tak vás musím sklamať. Alebo potešiť. Záleží od toho, čo v tejto chvíli potrebujete. Ale zotrvajte, lebo toto zamyslenie je aplikovateľné na rôzne oblasti života. Inšpiráciu k nemu mi neplánovane dala autorka tohto portálu, Bohumila Ďurišová, keď sa nedávno verejne vyznala, že mala horšie obdobie. Nielen ona, aj iné ženy v jej okolí.

Proste niekedy to je tak, nedarí sa nám, veci nevychádzajú tak, ako by sme chceli, kedy by sme chceli a ako rýchlo by sme chceli. Čo ma ale na jej priznaní najviac upútalo bol citát jedného z jej mentorov. Poradil jej „nech sa zo seba neposere“.

Keď sa nám nedarí, môžeme sa v tom bahniť. Ľutovať sa. Obviňovať okolie. Sťažovať sa. Môžeme sa cítiť smutné, sklamané, neúspešné, nepotrebné. Môžeme si tú negatívnu energiu pestovať, starať sa o ňu, výdatne ju svojimi myšlienkami zalievať a svojim postojom prihnojovať, aby sa jej darilo. Nech sa pekne rozrastie. Nebude sa potom dariť viacerým okolo nás a aspoň v tom nebudeme sami. Veď my za to predsa nemôžeme, však?

 girl-3421489-960-720_1544644966.jpg

Alebo sa proste zo seba nemusíme posrať. Aj keď nám je na hovno. A verte, že energia je magnetická. Vlastne asi nie je, lebo pozitív priťahuje pozitív. To je v magnetizme opačne, či? Ešteže píšem o živote a nie o fyzike. Okolnosti nezmeníme, ale seba áno. Svoj postoj môžeme zmeniť. Pozitívnu energiu si môžeme pritiahnuť.

Čo ak sa vám ale darí? Ak je väčšina vecí vo vašom živote tak, ako ich chcete mať. Ak ste si pritiahli pozitívnu energiu? Máte úspech v tom, čo robíte. Ušetrili ste, koľko ste chceli. Schudli ste. Ste zamilovaná. Vyšiel vám veľký, alebo menší, projekt. Všetci vidia ako žiarite a nešetria komplimentami. Nuž, z mojich skúsenosti, platí „len sa zo seba neposer“ ešte viac. Nepodľahnúť negativizmu, keď sa vám nedarí, je dôležité. Ale nepodľahnúť samoľúbosti, keď sa vám darí, je ešte dôležitejšie. Upratať si vlastné ego je tá najdôležitejšia lekcia, ktorú potrebujeme zvládnuť na ceste k vnútornej spokojnosti. Tešme sa z úspechu, ale buďme v prvom rade vďačné. Prijmime pochvalu, ale uvedomme si, že sme k cieľu určite nedošli bez pomoci. Počúvajme prajníkov, ale vážme si pravdu, ktorú nám povedia len skutoční priatelia. Užívajme si, že sa nám v živote darí, ale hlavne sa zo seba neposerme.

Ilustračné foto: Pixabay.com 

Katarína

Som autorkou úspešného románu Gamblerky. Písanie je mojou vášňou - náplňou a relaxáciou zároveň. Ukážky mojej tvorby si môžete prečítať na www.katarinamayer.sk.

Ďalšie články od autora Katarína

Môže byť hnev liečivý?
Bratislava zahalená do tajomstva a napätia: Jedinečný projekt, ktorý môžete podporiť aj vy
Ponaučenie z letmého bozku
Blahobyt: mať či byť?
Jarná únava, zaslúžený oddych a žeriav
Sila nášho hlasu: započúvajte sa
Láska v rodine: o pohodených ponožkách a kyslíkovej maske
Hybná sila vesmíru

Ďalšie články na podobné témy

Single ženy dnešnej doby
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!
Odborníci na imunológiu to už dávno vedia, naučte sa odpúšťať aj vy.
Rešpekt, sebaúcta a sebaláska vo vzťahu
Krásnej žene záleží len na peniazoch
Prečo ľudia pomáhajú a čo ich k tomu motivuje?